Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

«Apzinoties pasaules skaistumu, dalāmies katra brīža neatkārtojamībā - ar tēliem, emocijām un mākslas darbiem.»

5846

2820814

Arhīvu filtrs

Datums: Select date in calendarSelect date in calendar
  

MuseumLV galerijas kolekcijas izstāde "Drīz pavasaris?" 15.02. - 30.04.

Drīz pavasaris?

MuseumLV galerijas kolekcijas izstāde

15. 02.2024.- 30.03.2024.

Kultūras centra Grata JJ galerijā MuseumLV atklāj atjaunotās galerijas kolekcijas izstādi, kurā ir apskatāmi to mākslinieku darbi, kuru personālizstādes tikušas organizētas galerijā - tie ir mūsdienu Latvijas slavenākie klasiķi, kā Daina Dagnija, Aleksejs Naumovs, Juris Jurjāns, Juris Dimiters, kā arī tādi spilgti, jauni un drosmīgi mākslinieki, kā Dita Lūse, Artūrs Bērziņš, Ilze Preisa, Ronalds Rusmanis, u.c.

Izstādes  “Drīz pavasaris?” laikā darbojas radošā laboratorija, kuras ietvaros galerijas komanda piedāvā pasākumus pilnīgi jaunā formātā, kā up-to date eksperimenti ar AI, “Literārie lasījumi” ar profesionālu aktieru piedalīšanos, eksperimentālās mūzikas performances, tikšanās ar kultūras jomas personībām, grāmatas prezentācijas, u.c. Tiem, kuri vēlas sevi izzināt ar mākslas un psihoanalīzes starpniecību, piedāvājam “ARTEFACTUM”  projektu. Ja kāds vēlas izmēģināt spēkus glezniecībā, tiek piedāvātas meistarklases profesionālu mākslinieku, izstādes dalībnieku vadībā. Pasākuma plāns publicēts galerijas mājaslapā, biļešu portālā un sociālajos tīklos. Kopā mēs esam enerģijas piepildīti!

Kādas emocijas raisa pavasara gaidīšana? Ieklausīsimies?

           Jau agrā pavasarī mēs izrādām īpašas spējas pamanīt harmoniju apkārtējā pasaulē. Mūsu sajūtas ir saasinātas, it kā kļūstam par daļu no dabas, baudot ziemas laikā aizmirstās skaņas, krāsas un smaržas. Šis periods atgādina, ka pēc aukstās ziemas pienāk silti un gaiši laiki. Mēs atkārtoti ieslēdzam savu mūžīgo dzinēju un sākam sapņot – plānot.

Kā izskaidrot šo pašatjaunošanās spēju? No kā tas ir atkarīgs? Varbūt noteicošais ir mūsu vecums? Vieta? Pieredze? Draugi? Ģimene? Mīlestība vai vēlme dzīvot? Tas, kas mums liek just sajūsmu vai patīkamu trauksmi, ieved sapņu pasaulē un mudina veidot grandiozus plānus visam gadam, gaidot šo brīnumu - atdzimšanas pavasara enerģijas pieplūdumu, atceļot ziemas tumsu un aukstumu. Kāds būs piepildījums, kāds būs balsts, lai pilnvērtīgi dzīvotu, atveroties jaunam renesanses ciklam?

Piepildīsim sevi ar enerģiju!

Gaidot pavasari,

MuseumLV galerijas komanda

Pasākumu plāns galerijā MuseumLV:

20. februāris – Vera Bondare akvareļu meistarklase

22. februāris – Anna Afanasjevas portretu zīmējumu meistarklase

27. februāris – Jeļenas Morozovas meistarklase eļļas tehnikā

29. februāris – Performance “AI” Riga Last Thursdays ietvaros

7. marts – Lauras Tučas meistarklase “Uzzīmē atmiņas” (zīmuļi, pasteļi, ogle)

13. martā - MuseumLV galerijas projekts “Literārie lasījumi”.

Leonīda Filatova lugas “Par Fedotu Strēlnieku, drosmīgu biedru” teātra lasījums. Piedalās Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra aktieri: Jevgeņijs Čerkess, Anatolijs Fečins un Tatjana Lukašenkova

22. marts – Annas Afanasjevas meistarklase “ Uzzīmē savu mājdzīvnieku”

28. marts – Kora uzvedums “mikro – opera”

4. aprīlis – Sāksies jauns lekciju cikls

9. aprīlis – Ģirta Boronovska meistarklase

 


Pievienoti materiāli


Jeļenas Morozovas meistarklase 30.01.

Cien. galerijas MuseumLV un kultūras centra Grata JJ draugi un kolēģi!

Izstādes “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes” ietvaros aicinām uz Jeļenas Morozovas ekskursiju un meistarklasi glezniecībā (eļļas krāsu tehnikā) 30.janvārī plkst 17:30 galerijā MuseumLV (Andreja Pumpura iela 2).
Pasākums sastāv no divām daļām:
1) Ekskursija (17:30-18:00) – bezmaksas
2) Meistarklase (18:00 – 21:00) – 25 eur (visi materiāli tiek nodrošināti un iekļauti cenā)
Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pieteikt savu dalību, sūtot ziņu uz info@museumlv.com
Paralēli varēsiet aplūkot izstādi 2 stāvos. Iepriekšējā pieredze gleznošanā nav nepieciešama. Pasākums notiek latviešu un krievu valodā.
Ar cieņu,
MuseumLV


Pievienoti materiāli


Darba laiks svētkos

Darba laiks svētkos:
23.12. / 11:00 - 17:00
24.12. - 26.12./ galerija ciet
27. 12. - 29.12./ 11:00 - 19:00
30.12. - 1.01./ galerija ciet

Mūsu akcijā "mākslas darbs līdz 100 eur" varat vēl paspēt iegādāties dāvanas Ziemassvētkiem!

Gaišus Ziemassvētkus!
Mieru, veselību un panākumus Jaunajā 2024. gadā!
Novēl mākslas galerija MuseumLV un kultūras centrs Grata JJ


Pievienoti materiāli


Ko vēsta ziņas par Veras Bondares un Jelenas Morozovas izstādi


Pievienoti materiāli


Veras Bondares meistarklase 12.12.

Cien. galerijas MuseumLV un kultūras centra Grata JJ draugi un kolēģi!Izstādes “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes” ietvaros aicinām uz Veras Bondares ekskursiju un meistarklasi "Ziemassvētku kartītes akvareļu krāsu tehnikā" 12. decembrī plkst 18:00 galerijā MuseumLV (Andreja Pumpura iela 2).

Pasākums sastāv no divām daļām:

1)    Ekskursija (18:00-18:30) – bezmaksas

2)    Meistarklase (18:30 – 20:00) – 25 eur (visi materiāli tiek nodrošināti un iekļauti cenā)

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pieteikt savu dalību, rakstot uz info@museumlv.com. Paralēli varēsiet aplūkot izstādi 2 stāvos. Iepriekšējā pieredze nav nepieciešama. Pasākums notiek latviešu un krievu valodā.


Ar cieņu, 

MuseumLV


Pievienoti materiāli


Jeļenas Morozovas meistarklase glezniecībā 30.11

Cien. galerijas MuseumLV un kultūras centra Grata JJ draugi un kolēģi!

Izstādes “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes” un Riga Last Week ietvaros aicinām uz Jeļenas Morozovas ekskursiju un meistarklasi glezniecībā (eļļas krāsu tehnikā) 30.novembrī plkst 17:30 galerijā MuseumLV (Andreja Pumpura iela 2).

Pasākums sastāv no divām daļām:

1)    Ekskursija (17:30-18:00) – bezmaksas

2)    Meistarklase (18:00 – 21:00) – 25 eur (visi materiāli tiek nodrošināti un iekļauti cenā)

Vietu skaits ir ierobežots,  tāpēc lūgums iepriekš pieteikt savu dalību. Paralēli varēsiet aplūkot izstādi 2 stāvos. Iepriekšējā pieredze gleznošanā nav nepieciešama. Pasākums notiek latviešu un krievu valodā.

Ar cieņu,

MuseumLV


Pievienoti materiāli


18. novembrī galerija slēgta. Priecīgus un mierpilnus valsts svētkus!


Pievienoti materiāli


Jeļenas Morozovas un Veras Bondares izstāde. “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes”

Jeļenas Morozovas un Veras Bondares izstāde. “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes”


17.11.2023. – 13.01.2024.

Izstāde "Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes" ir ceļojums caur divu gleznotāju, Veras Bondares un Jeļenas Morozovas, daiļradi. Šo divu mākslinieku daiļrade skatītājus aicina iegrimt pasaulē, kur gaismas un ēnas, realitāte un ekspresija, reālais un abstraktais veido savstarpējo harmoniju.

Vera Bondare ir māksliniece, kuras mākslu raksturo rūpīga precizitāte un reālisma meistarība. Viņas gleznas kalpo kā logi uz pasauli, kur ikdienas mirkļi iegūst dziļu nozīmi un skaistumu. Ar gaismas un ēnas spēli Vera pārvērš parastas ainas īstās gleznās, mudinot mūs pārdomāt ikdienas skaistumu un nozīmi.

Jeļena Morozova, no otras puses, piedāvā izpaust emocijas un abstraktus konceptus, izmantojot izteiksmīgas kompozīcijas un krāsu bagātību. Viņas darbi ir dinamiski un izstaro dzīvību, piesaistot mūs ar savu enerģiju un krāsu spēli. Jeļena pēta pasaules daudzveidību caur spilgtām krāsām un dinamiskām kompozīcijām, aizvedot mūs tālāk par fiziskās realitātes robežām.

Izstāde "Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes" ir ceļojums caur māksliniecisko daudzveidību, kas rada harmoniju no kontrastiem un sniedz iespēju apmeklētājiem piedzīvot mākslas pasaules bagātību. Katra glezna ir stāsts, kas stāsta par dažādām realitātes interpretācijām, kas saplūst harmonijā šajā izstādē.


Prese:

https://nra.lv/dzivesstils/kultura/435558-kulturas-pasakumi-lidz-17-novembrim-apmeklejami-bez-maksas.htm?p=8

https://www.diena.lv/raksts/kd/kd-afisa/jelenas-morozovas-un-veras-bondares-izstade-_dzivie-iespaidi-divas-sievietes-divas-realitates_-14308275

https://www.liveriga.com/lv/11860-jelenas-morozovas-un-veras-bondares-izstade-dzi-vie-iespaidi-divas-sievietes-divas-pasaules-1

https://spletnik.lv/ru/latviesu-kultura-2/1189-dzivie-iespaidi-divas-sievietes-divas-realitates.html


Pievienoti materiāli


Galerija MuseumLV piedāvā vakanci

Piedāvājam mākslas galerijas administratora darbu skaistā, radošā, dinamiskā vidē ar iespēju attīstīties mākslas jomā. Nepieciešamas komunikācijas prasmes, atbildība, spēja strādāt individuāli un komandā. Pārējo mēs varam viegli Jūs iemācīt. Iespēja darbu apvienot ar studijām. Pienākumi: * darbs ar administratīvajiem dokumentiem * darbs ar medijiem * maketu izstrāde * komunikācija ar apmeklētājiem * darbs ar kasi * mājaslapas uzturēšana, informācijas apkopošana * kārtības uzturēšana galerijā un piedalīšanās izstādes eksponēšanā Darba grafiks pa maiņām - 2 dienas nedēļā, darba laiks: Otrdiena - piektdiena ‪11:00 - 19:00. ‬‬ ‪Sestdiena 11:00 - 17:00. Pasākuma dienā - klātbūtne neatkarīgi no grafika‪.‬‬‬‬ Brutto dienā : 50,- € Gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz info@museumlv.com


Pievienoti materiāli