Autorizācija
MUSEUM LV
Grata JJ
«Apzinoties pasaules skaistumu, dalāmies katra brīža neatkārtojamībā - ar tēliem, emocijām un mākslas darbiem.»
5761
1970927
Arhīvu filtrs
Galerija MuseumLV un kultūras centrs Grata JJ novēl visiem radošus, gaišus un siltus Līgo svētkus!
Gallery MuseumLV and cultural centre Grata JJ wishes joyful, bright and warm Midsummer Solstice
Галерея MuseumLV культурного центра Grata JJ желает всем творческого, яркого и теплого Лиго!
Pievienoti materiāli
Galerija MuseumLV aicina Jūs piedalīties Labdarības projekts GRATA BALVA 2022 “#iluzorā #realitāte” Ukrainas bēgļu atbalstam. Grata balva vizuālajā mākslā.
Svarīga informācija!
Darbu iesniegšanas termiņš: 1. – 30. jūnijs 2022. g., galerijas darba laikā. Darbi, kas ir atnesti pēc 30. jūnija,netiks pieņemti.
Pirms iesniegšanas lūdzam pārliecināties, ka esat atsūtījis:
1) savu atjaunoto CV;
2) savu foto;
3) darba foto labā kvalitātē (ideālais variants, ja foto ir 74 kb vai 200 kb), lai to izvietotu galerijas mājaslapā.
4) Kā arī obligāti informāciju par darbu: nosaukums, izmērs, gads, tehnika, cena.
Lūdzam atsūtīt šo informāciju laicīgi, min 2 dienas pirms Jūs atdodat darbu galerijā. Bez šīs informācijas, darbs netiks pieņemts.
Konkursa darbu izmēri šogad:
1. gleznām – augstums 30, platums 40 cm (arī der augstums 40 cm, platums 30 cm)
2. gleznām – diametrs 40 cm
3. skulptūrām, objektiem – izmērs pēc vienošanās ar galeriju
Konkursā netiks pieņemti:
GRATA BALVA ir starptautisks projekts, kas ir kļuvis par galerijas MuseumLV un kultūras centra Grata JJ tradīciju, ik gadu aicinot profesionālus māksliniekus radīt oriģināldarbus, tā veicinot jaunradi. Katru gadu vairāk nekā 120 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas, Korejas, Francijas, Šveices, Krievijas, Lielbritānijas un Ukrainas pārstāv savu daiļradi kopumā ar vairāk nekā 200 darbiem, sniedzot daudzpusīgu priekšstatu par mūsdienu mākslu glezniecībā, tēlniecībā, grafikā, keramikā, tekstilmākslā un digitālajā mākslā. GRATA BALVA konkursa izstādes:
"Mistērija. Rituālā māksla"
"Spēka avots"
“#artefakts #piektācivilizācija”
“Grata balva vizuālajā mākslā” ir divas naudas prēmijas katra 500, - eiro apmērā, no kurām vienu piešķirs galerijas pārstāvji un ekspertu komisija, bet otras likteni lems izstādes apmeklētāji, balsojot klātienē par sev tīkamāko mākslas darbu.
Grata balvas finansētājs ir ekoloģisko māju ražotne Grata Eco House.
Konkursa tēmas apraksts. “#iluzorā #realitāte”
Ikdienā mēs radām realitāti, kuras pamatā ir mūsu pašu ilūzijas par ideālu. Mūsdienu pasaules realitāte, pašai pastāvīgi mijiedarbojoties, iznīcinot un radot jaunus apstākļus, izsit mūs no personīgajām, mūsu būtībai pakārtotajām telpām un iemet mūs pasaulē, kas sastāv no sabiedrības vēlmēm un ilūzijām. Radošā iluzorā telpa ir īpaša pasaule, kas pieder katram no mums, atspoguļojot mūsu uzskatus, gaumi, raizes, skaistuma izjūtu, cerības un sapņus.
Radošā iluzorā telpa – tā ir īpaša pasaule, kurā mēs eksistējam paralēli reālajai pasaulei.
Šī ir piederības karte, kas atspoguļo mūsu iekšējo būtību.
Mēs pārvaldām savas atmiņas, plānojam savu dzīvi un novietojam sevi ideālā vietā telpā, izvēloties un precizējot smalkās robežas, kas atbilst mūsu personiskajam, intīmajam priekšstatam par lietu kārtību.
Bezgalīgi mēs radām paši savas realitātes, balstot tās ilūzijās par mūsu ideālu izpratni tagadnē, pagātnē un nākotnē.
Mēs izmantojam šīs ilūzijas kā apziņas un saiknes instrumentu, veidojot ikdienas mijiedarbības ar ārpasauli.
Kas ir ārpus redzamā? Vienīgā, neizsīkstošā vajadzība, kas modina un nosaka cilvēka attīstības iespējas visa mūža garumā, ir radošums. Radošums mūs maina, rada materiālās un nemateriālās mākslas objektus, attīstot un papildinot autora personības diapozonu.
Šajā nemierīgajā laikā mēs vēršamies pie tēliem, ko esam veidojuši savas radošās pieredzes laikā, pie Tēla kā avota, kas dod cerību un spēku dzīvot, radīt, palīdzēt grūtībās nonākušajiem, cīnīties par savu nākotni, lai paliktu mīlestības un radīšanas gaišajā pusē.
Ideja par ideālu ainavu, formu, abstrakciju, kluso dabu vai portretu pastāv tikai mākslinieka personīgās telpas - laika uztveres robežās. Mēs aicinām Jūs dalīties ar pasauli savos ideālajos tēlos, iluzorajā realitātē, radot citu realitātes šķautni nebeidzamajā eksistences ilūzijā.
Kultūras centra GRATA JJ galerijas MuseumLV komanda vēl visiem panākumus radošajā darbā un pārticību dzīvē! Uz tikšanos galerijā!
Plānojamais izstādes atklāšanas laiks ir augusta otrā puse.
Pievienoti materiāli
Pievienoti materiāli
Pievienoti materiāli
Pievienoti materiāli
14. aprīlī parastais darba laiks 11.00 - 19.00
15. aprīlī - brīvdiena
16. aprīlī - brīvdiena
17. aprīlī - galerija slēgta kā parasti
18. aprīlī - galerija slēgta kā parasti
19. aprīlī parastais darba laiks 11.00 - 19.00
Pievienoti materiāli
Kopizstāde. Giorgia Zhang, Siqi Chen, Mary Zhang “On the move”.
13.04.2022. – 14.05.2022.
Mākslas galerija MuseumLV un Kultūras centrs Grata JJ
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010
Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, Se.: 11:00 – 17:00
KUSTĪBĀ
Pārcelšanās uz citām valstīm ir balstīta uz brīvu izvēli, bet dažiem tā diemžēl ir nepieciešamība. Mūsu civilizācija visā savas attīstības vēsturē ir saskārusies ar migrācijas jautājumu, īpašu vietu šajā procesā ieņem bēgļu problēma, un šodien šī tēma mums ir kļuvusi vēl jūtīgāka.
Mūsdienās vairāk kā jebkad saskaramies ar jēdzienu “pasaules iedzīvotājs”. Šobrīd ļoti daudz cilvēku izvēlas studēt ārzemēs, ceļot un iepazīties ar jaunām citu tautu tradīcijām, pārcelties uz dzīvi citur, uzkrājot citu valstu kultūras pieredzi. Arvien biežāk tiek runāts par kultūras atšķirībām, par pieņemšanas nepieciešamību caur iesaistīšanos, līdzdalību un dzīvošanu kā empātijas formu, par iespējām paplašināt savu personību, pētot līdzības un atšķirības. Jēdziens “citāds” ir kļuvis par sarunu tematu ikvienā sabiedrībā, kur, protams, viedokļi par šo fenomenu joprojām dalās. Neapšaubāmi, tas ir saistīts ar to, ka kultūra visos laikos ir spēcīgākais identifikators gan indivīdiem, gan tautām. Bieži vien šis jautājums rada zināmu neizpratni sabiedrībā un, iespējams, bailes no kaut kā jauna, kas tiek uztverts kā apdraudējums vecajiem pamatiem un paaudžu tradīcijām, kas nostiprinātas zemapziņā.
Projekta autori spriež, ka šobrīd mums visiem ir jāvizualizē stāsti par cilvēku dzīvi ārpus dzimtenes, stāstus par cerību, par savstarpēju sapratni, par mīlestību pret cilvēkiem, neatkarīgi no tautības. Šis projekts ir par drosmi iet tālāk, par vēlmi būt kustībā, jo pasaule ir iespēju pilna. Mums visiem ir vajadzīgs draudzīgs padoms un sirsnīga līdzdalība, un šobrīd to cilvēku pieredze, kuri izvēlējušies dzīvi ārpus dzimtenes, kļūst par atbalstu tiem, kas atstājuši savu valsti.
Dr. Siqi Chen ir veltījusi vairākus pētījumus bēgļu bērnu jautājumam. Kā cilvēki pielāgojas dzīvei citā valstī un kā tas ietekmē cilvēka psihi, kāds atbalsts no malas ir nepieciešams... Par šiem un citiem jautājumiem tiks runāts izstādes laikā.
Izstāde ir veltīta 3 paaudžu ieskatiem un pētījumiem par mūsdienu sabiedrību. Jūs piedzīvosiet Z – paaudzes ieskatu par minoritāšu ikdienas dzīvi. Tiks piedāvāta Y paaudzes reprezentācija par plašiem pētījumiem, kas sakņojās instalācijās, video, fotogrāfijās un disertācijā, sasaistot faktus un indivīdus, lai atspoguļotu daudzveidīgu sociālo pieredzi nelielai sabiedrības grupai. Visbeidzot, X paaudzes izpratne par robežām starp dzīvi, sniegumu un reprezentāciju plašākā sociālajā struktūrā, kas tiks attainots ar glezniecības palīdzību.
Dr. Siqi Chen (1990) ir pētniece un arhitekte, kura dzīvo Berlīnē. Izstādes ietvaros, Siqi instalācijas, video, fotogrāfijas un intervences ir balstītas uz plašu izpēti, kas ir saistīti ar bēgļu bērnu dzīves aprakstiem mītnes zemēs, to psiholoģiskajām sekām, sociālo konfliktu mantojumu un to ilgstošo ietekmi uz globālo kapitālismu. Savā darbā viņa bieži saista faktus un indivīdus, lai atspoguļotu kādas nelielas sabiedrības daļas daudzveidīgu izdzīvoto sociālo pieredzi. Viņas mērķis ir doties uz jaunām vietām, lai sniegtu cilvēkiem ieskatu kopīgai pieredzei un paaugstinātai izpratnei.
Mary Zhang/Hongge Zhang (1967) dzimusi Ķīnā. Viņa ir izvēlējusies Rīgu par savām mājām. Hongge ir māksliniece un arhitekte. Pēdējo 20 gadu laikā viņa ir strādājusi pie tradicionālās Ķīnas vēstures, kaligrāfijas, antīko rakstu attēlošanas kombinācijās ar jaunām mākslas tehnikām. Mary Zhang aicinājums ir izprast Austrumu un Rietumu kultūru dažādību, palīdzēt vietējiem iedzīvotājiem veidot labas attiecības ar ķīniešiem un pārvarēt plaisu starp abām tautām. Viņa aicina nebaidīties no kultūras atšķirībām un doties pretī saviem sapņiem, cienot un pieņemot tās valsts vērtības, kurā cilvēks atrodas vai nu savu tieksmju vai apstākļu dēļ.
Giorgia Chang/ Chang Zhang (2005) ir topošā režisore un māksliniece, Mary Zhang meita. Chang ilustrē Z paaudzes ieskatu par pasauli. Viņas video darbi atspoguļo minoritāšu ikdienas dzīvi no kultūras un reliģijas perspektīvas.
Izstādes “On the move” kurators: Laura Tuča
![]() |
Citi resursi internetā:
Pievienoti materiāli
Pievienoti materiāli
![]() |
Pievienoti materiāli