Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

«Apzinoties pasaules skaistumu, dalāmies katra brīža neatkārtojamībā - ar tēliem, emocijām un mākslas darbiem.»

5866

51684

Arhīvu filtrs

Datums: Select date in calendarSelect date in calendar
  

Jeļenas Morozovas meistarklase glezniecībā 30.11

Cien. galerijas MuseumLV un kultūras centra Grata JJ draugi un kolēģi!

Izstādes “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes” un Riga Last Week ietvaros aicinām uz Jeļenas Morozovas ekskursiju un meistarklasi glezniecībā (eļļas krāsu tehnikā) 30.novembrī plkst 17:30 galerijā MuseumLV (Andreja Pumpura iela 2).

Pasākums sastāv no divām daļām:

1)    Ekskursija (17:30-18:00) – bezmaksas

2)    Meistarklase (18:00 – 21:00) – 25 eur (visi materiāli tiek nodrošināti un iekļauti cenā)

Vietu skaits ir ierobežots,  tāpēc lūgums iepriekš pieteikt savu dalību. Paralēli varēsiet aplūkot izstādi 2 stāvos. Iepriekšējā pieredze gleznošanā nav nepieciešama. Pasākums notiek latviešu un krievu valodā.

Ar cieņu,

MuseumLV


Pievienoti materiāli


18. novembrī galerija slēgta. Priecīgus un mierpilnus valsts svētkus!


Pievienoti materiāli


Jeļenas Morozovas un Veras Bondares izstāde. “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes”

Jeļenas Morozovas un Veras Bondares izstāde. “Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes”


17.11.2023. – 13.01.2024.

Izstāde "Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes" ir ceļojums caur divu gleznotāju, Veras Bondares un Jeļenas Morozovas, daiļradi. Šo divu mākslinieku daiļrade skatītājus aicina iegrimt pasaulē, kur gaismas un ēnas, realitāte un ekspresija, reālais un abstraktais veido savstarpējo harmoniju.

Vera Bondare ir māksliniece, kuras mākslu raksturo rūpīga precizitāte un reālisma meistarība. Viņas gleznas kalpo kā logi uz pasauli, kur ikdienas mirkļi iegūst dziļu nozīmi un skaistumu. Ar gaismas un ēnas spēli Vera pārvērš parastas ainas īstās gleznās, mudinot mūs pārdomāt ikdienas skaistumu un nozīmi.

Jeļena Morozova, no otras puses, piedāvā izpaust emocijas un abstraktus konceptus, izmantojot izteiksmīgas kompozīcijas un krāsu bagātību. Viņas darbi ir dinamiski un izstaro dzīvību, piesaistot mūs ar savu enerģiju un krāsu spēli. Jeļena pēta pasaules daudzveidību caur spilgtām krāsām un dinamiskām kompozīcijām, aizvedot mūs tālāk par fiziskās realitātes robežām.

Izstāde "Dzīvie iespaidi: divas sievietes, divas realitātes" ir ceļojums caur māksliniecisko daudzveidību, kas rada harmoniju no kontrastiem un sniedz iespēju apmeklētājiem piedzīvot mākslas pasaules bagātību. Katra glezna ir stāsts, kas stāsta par dažādām realitātes interpretācijām, kas saplūst harmonijā šajā izstādē.


Prese:

https://nra.lv/dzivesstils/kultura/435558-kulturas-pasakumi-lidz-17-novembrim-apmeklejami-bez-maksas.htm?p=8

https://www.diena.lv/raksts/kd/kd-afisa/jelenas-morozovas-un-veras-bondares-izstade-_dzivie-iespaidi-divas-sievietes-divas-realitates_-14308275

https://www.liveriga.com/lv/11860-jelenas-morozovas-un-veras-bondares-izstade-dzi-vie-iespaidi-divas-sievietes-divas-pasaules-1

https://spletnik.lv/ru/latviesu-kultura-2/1189-dzivie-iespaidi-divas-sievietes-divas-realitates.html


Pievienoti materiāli


Galerija MuseumLV piedāvā vakanci

Piedāvājam mākslas galerijas administratora darbu skaistā, radošā, dinamiskā vidē ar iespēju attīstīties mākslas jomā. Nepieciešamas komunikācijas prasmes, atbildība, spēja strādāt individuāli un komandā. Pārējo mēs varam viegli Jūs iemācīt. Iespēja darbu apvienot ar studijām. Pienākumi: * darbs ar administratīvajiem dokumentiem * darbs ar medijiem * maketu izstrāde * komunikācija ar apmeklētājiem * darbs ar kasi * mājaslapas uzturēšana, informācijas apkopošana * kārtības uzturēšana galerijā un piedalīšanās izstādes eksponēšanā Darba grafiks pa maiņām - 2 dienas nedēļā, darba laiks: Otrdiena - piektdiena ‪11:00 - 19:00. ‬‬ ‪Sestdiena 11:00 - 17:00. Pasākuma dienā - klātbūtne neatkarīgi no grafika‪.‬‬‬‬ Brutto dienā : 50,- € Gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz info@museumlv.com


Pievienoti materiāli


Radošā darbnīca “UZZĪMĒ SEVI”.

Radošā darbnīca “UZZĪMĒ SEVI”.
24. oktobrī 
galerijā MuseumLV - Andreja Pumpura iela 2
18:00-20:30 

Mākslas galerija MuseumLV un kultūras centrs Grata JJ sadarbībā ar mākslas studiju “IZO ART”  24.oktobrī 18:00  aicina Jūs piedalīties radošā darbnīcā “Uzzīmē sevi”. Izstādes “Cita pasaule” mākslinieces un “IZO ART” mākslas studijas skolotājas Annas Afanasjevas vadībā. Jūs uz krāsaina papīra ar zīmuli uzzīmēsiet savu portretu. Esat drosmīgi, piesakieties meistarklasei, ja pat Jums nav iepriekšējas pieredzes zīmēšanā!

Reģistrācija  ir obligāta.
Vietu skaits ierobežots.
Materiāli tiks izsniegti. 
Līdzi jābūt uzlādētam telefonam. 

Pieteikties dalībai meistarklasēs var, rakstot uz info@museumlv.com vai zvanot pa tālr. 254 09 000

Paralēli varēsiet apskatīt izstādi galerijas 2 stāvos!


Pievienoti materiāli


SAVVAĻAS PINEKĻI

12. oktobrī plkst 18:30 aicināsim piedalīties mākslinieces Magones Boleiko meistardarbnīcā “Savvaļas pinekļi”.


Iepazīsim materiālu raksturu, struktūru, aromātu; ļausim veidoties formai, pinumā atklāsim un veidosim sevi. Pīšanas process nesīs mūs pirmatnējā meditācijā. Ļausimies tai, lai atgriestos ar trofeju- savu savvaļas pīto trauku.


Meistarklases ilgums paredzēts 2h – 2,5h
Kur: Andreja Pumpura iela – 2, galerijā MuseumLV
Ieejas maksa: 15 EUR
Radošā darbnīca “Savvaļas Pinekļi” ir viena no M. Boleiko izveidotās interešu izglītības programmas “Dabas Mākslas Skola” nodarbībām.


Pieteikties dalībai meistarklasēs var, rakstot uz info@museumlv.com vai zvanot pa tālr. 254 09 000


Pievienoti materiāli


Grupas izstāde. “Cita pasaule”

Grupas izstāde. “Cita pasaule”
15.09. – 28.10. 2023.

No 15. septembra galerijā MuseumLV apskatāma četru gleznotāju kopizstāde „Cita pasaule”. Izstādes dalībnieku - Annas Afanasjevas (1981), Magones Boleiko (1985),Mārītes Guščikas(1980) un Ronalda Rusmaņa (1981) mākslinieciskais rokraksts ir radikāli atšķirīgs, kas paskaidro izvēlēto izstādes tēmu un nosaukumu - par mūsdienu pasaules dažādību kā neapstrīdamu dominatni globālajā kontekstā. Tēma ir viena no aktualitātēm pasaules sociālajos procesos, kur atškirīgais ir likumsakarīgs pasaules eksistences modelis.
Mākslinieki pārstāv 40- gadnieku paaudzi ( izglītību ieguvuši Latvijas Mākslas akadēmijā), kas profesionālajā mākslas laukā ir apliecinājusi sevi un ieguvuši atpazīstamību. Piedalījušies daudzās grupu izstādēs un sarīkojuši personālizstādes. Autoriem ir izkristalizējušies mākslinieciskās izteiksmes paņēmieni un izveidojies tēmu loks, ar kura palīdzību mākslinieki runā par sev svarīgo. Izstādes saturisko konceptu veido vienlaicīgā pasaules dažādība un tās koeksistence. Šī tema neizbēgami provocē jautājumu par indivīda personiskās un sabiedriskās telpas līdzāspastāvēšanu – kā tās sadzīvo viena ar otru un vai indivīds jūtas laimīgs šajā neizbēgamajā koptelpā? Cilvēku savstarpējās attiecības un savas identitātes meklējumi nav atdalāmi no pasaules globālās struktūras attīstības modeļiem, kas nemitīgi mainās un modificējas. Tāpēc personības individualitāte ir svarīgākais faktors šajā tik mainīgajā pasaules modelī, par ko vēsta četru mākslinieku - Annas Afanasjevas, Magones Boleiko, Mārītes Guščikas un Ronalda Rusmaņa kopizstāde „Cita pasaule” ar tik dažādiem mākslinieciskās izteiksmes paņēmieniem.
Izstādē eksponēto gleznu stilistikai ir liela amplitūda – no individuāla modernisma versijām, fotoreālisma variācijām līdz liriskai abstrakcjai. Izstādītajos darbos var izsekot autoru šī brīža mākslinieciskajām interesēm un tēmu lokam, kas sakņojas profesionālā pieredzē un subjektīvā dzīves telpā sevī.
Izstādē iekļauti autoru jaunākie darbi, daudzi no kuriem ir izstādīti pirmo reizi.
Izstādes kuratore – mākslas zinātniece, Diāna Barčevska.


Должно же это что-то значить?

Четыре версии о глубине пустоты или “Другой мир” не возможен.


            Некоторые люди посещают выставки современного искусства и даже говорят о нем. Иногда посетители пытаются говорить о современном искусстве после того как покинули пространство, созданное авторами и кураторами и “открытое” для зрителя в той версии, которая считается super final. Соблюдая ритуалы презентаций и медийного события, создатели выставки все же следуют некой траектории законченности процесса - названия работ и техническая информация, биографии и порой вербальные высказывания авторов предлагают посетителям именно то, а не иное произведение, сколь широко открытым и пост-концептуальным современное искусство не считалось бы. В подобном структурном оформлении работ присутствуют и детали навязываемые - хотя современное искусство максимально демократично и может происходить практически в любом пространстве, превращая его в художественное, несущее актуальные смыслы, вызовы и конфликты, все же не стоит преждевременно оплакивать тотальность ситуации, при которой абсолютно отменяется носитель художественного, его медии. Искусство бесконечно длящегося, цикличного, утомленного сегодня все еще требует осязаемости, ибо на другом берегу интенсивного и глобального художественного потока томятся те, кто создает социальные и культурные рамки этого потока - зрители, как социальные звери, если заимствовать этот нелестный термин у Аристотеля.

            В многослойности конфликтов групп, историй, идентичностей и памяти, в телесности сексуальных фантазий вытекающих в иерархичное, акустически агрессивное урбанистическое пространство происходит современное искусство. Складываются и рассыпаются его наративы, проекты и видения, возникают из небытия авангарда старые/новые вопросы о путях восприятия художественного процесса. Процесс этот, несмотря на сложность и некий аристократизм авторства, глубоко вписан в социальную ткань метрополии, мегаполиса, который изо дня в день в миллионах версий воспроизводит трансформацию Я в коллективных сценариях принадлежности и маргинализации, дендизма и конформизма. Цифровые технологии, приведшие к сжатию физического и временного пространств, сыграли с горожанином злую, но очень остроумную шутку, заменив, перенеся и завоевав эмоции и тело, желание и политическое участие в пространство мгновенно заменяемых  версий своего Я. Только рамки теперь в приложениях и зависят от бюджета абонентской платы, глубины пакета услуг и качества лития, при помощи которого слово “железо” все еще остается в словаре борьбы за глобальные рынки сырья. Взаимозаменяемость человеческого опыта и рефлексий привела отчаявшегося Бориса Гройса к идее о том что теперь  каждый сам себе вовсе не режиссер, а произведение искусства с ярко выраженными чертами цифрового Нарцисса. Режиссеры давно невидимы в паутине глобальных корпораций, но актеры все еще фиксируются на полотнах.

            На таких традиционных носителях предстали зрителям работы четырех латвийских авторов, которые решились в потоке постоянно сменяемых пост-гуманистических новостных лент, трейлеров новых боевиков об эпической вражде, новых диет и таблеток от простатита, рассказать о “Другом мире” (Cita pasaule, 15.09-28.10.).

            Так получилось, что я подглядел эту выставку, и не попал на открытие, процесс, когда тяжело уйти в себя, то есть в работы, ведь современное искусство это сумма форм участия и взаимоотношений зрителей, как отметил в начале 90-х Николя Буррио. Если взаимоотношения людей могут создавать и воссоздавать в бесконечном множестве вариантов художественные процессы и работы, как будто бы последние были отпечатками нашего бытового и текучего, пластичного опыта, то получается что эта рецензия бессмысленна с первой буквы - ведь мой текст не несет никакой нормативности, а становится интимным рассказом со свободно плавающими лезвиями, отсекая и забывая то, что не вошло или не поместилось в мои интерпретативные рамки. А если так, то как я могу донести до читателя ту степень глубины пустоты, которая меня охватывает при прочтении работ Рональда Русманиса (Rusmanis)? Темный фон ночного заведения вовсе не горит вангоговской тревогой столкновения нервов с красками и лампой под потолком. Темнота тут уютна, интимна, по той причине, что публичное как нормативное исчезло и стерто очень качественной программатурой современного города-приложения: как и где быстрее, дешевле или стильнее провести время вечера и ночи пятницы расскажет город  публичной и потому зачастую потаенной чувственности: как некий прокуренный и хмельной триптих (число три может быть ошибкой, которая допускается) я читаю его “Вечеринка вместе”, два полотна “У стола с бабочкой”, кульминацией которого является работа “Когда сердце расцветает, или Любовь через бутылку/Вечерний напиток/Другой мир” (клавиатура упорно настаивает на том, что любовь должна быть превращена из эмоции в женское имя неизвестного человека с Л. Решил не сопротивляться - рынок убил аллегории, остались только люди).

            Это полотно размером с батальный сюжет с барочным названием воссоздается во мне как квинтессенция современного мегаполиса коротких замыканий - барный эпос, чувственный road movie по телам и сексуальным предпочтениям, нарушения границ, которые стерты так, что только ржавчина от проволоки запретов осталась. Только современный гигантский выставочный зал города может вместить всех этих молодых людей с их чувственностью от 5 градусов и выше, с коктейлями из водки и слез, СТЗ и веществ, цитат из хитов и мультяшных героев, тоже впрочем сильно хмельных. Цифровые детки одиноки, они каждый раз за полночь в накуренных барах попадают в новую группу и только алкоголь, вечный шептун и трикстер, способен помочь пережить ночь, ведь завтра снова в поток нео-либерального рынка и долгов. Брошенные богом и государством, герои Русманиса многого не просят и не ищут - короткого, стандартного, из порно индустрии цитируемого клише достаточно, чтобы показались признаки жизни. В состоянии пустоты даже пасхальный заяц с улыбкой маньяка- убийцы может гоняться за медведем с милым животиком, этаким chubby из сексуальных фантазий городского порно-животного, может заяц еще и матерится - будто это Линор Горалик навсегда испортила зайцев, свиней и овощи в гламурном угаре журнальных обложек.

            От глобального передвижения на самолете в ночи, от его потери в период запретов ковидной блокады (работа Covid), от темного на черном, с рассказом о непреодолимом одиночестве, зрителя переносят в другое пространство. После глубин альтернативных рюмочных мы жмурим глаза от яркого, слегка ядовитого света пост-природной идиллии Магоне Болейко (Boleiko), создающей свои работы на фоне задыхающейся в CO2  планеты. Biotop I - IV не рустикальная идиллия, а природный бунт и катастрофа, смешение времен года и нарушение старинных законов самосохранения Земли. Сухостой, лед как короста больной планеты. От сухих трав под потолком зала кружится голова, но это не старинная светелка и не шкаф со специями. Это яд, чуждый и не узнанный нами мир разрушения биосферы.

            На фоне такой увертюры к разрушению живого, цикл женских и детских портретов Анны Афанасьевой (Afanasjeva) кажутся завораживающими своим нео-пост (впишите что-то еще, что нравится - зритель-автор!) гиперреализмом, с напоминаниями от примитивистов. Море (“Лето”, “Письмо другу”, “Ласкай меня”) каникулы, старые тетради, невинные сигналы ранней и совсем чистой чувственности, поиски друга и телесного тепла - эти темы другая грань барной стойки и запаха рвоты в туалете. Другой этаж одиночества, холода и забытья, пусть рядом и несколько британцев, важных и мудрых котов. Мы - общество быстрого потребления друг друга, зависимые от скроллинга grinder - tinder галерей и сил у нас хватает на селфи с котиками, которым, как известно из работ Анны и доброе слово приятно, пусть хозяева и глухи или рассыпаются до неузнаваемости горожанкой - платиновой блондинкой? Или platinum blonde - название цикла работ Марите Гущики (Guščika) означает что-то совсем другое, а не пустоту и стереотипы для тех, кто хронически устал от информационных потоков не несущих содержания, а пожирающих несколько мгновений нашего присутствия, освобожденного от смысла и значения, но укутанного в шум соцсетей. Каждый автор и авторка написали как они видят свои работы и несколько старорежимно вывесили бюллетени неописуемого на стене перед входом в зал.

            Прочтите, смотрите и пишите продолжение. Не забывайте, не отчаивайтесь от пустоты букв, ведь вы теперь автор своих работ четырех художников. В традиции цифрового нарциссизма вы, именно вы создали “Cita pasaule” - остается взглянуть на работы.

Денис Ханов Raksti presē:

https://www.diena.lv/raksts/kd/kd-afisa/grupas-izstade-_cita-pasaule_-14305155
https://reitingi.lv/lv/news/kultura/155752-grupas-izstade-cita-pasaule.html
https://www.liveriga.com/lv/12839-cetru-gleznotaju-kopizstade-cita-pasaule
https://www.lsm.lv/raksts/kultura/kilograms-kulturas/25.09.2023-literatura-maksla-un-muzika-kulturas-jaunumi-kurus-verts-pamanit-sonedel.a525078/
https://sejas.tvnet.lv/7874691/tam-vajadzetu-kaut-ko-nozimet
https://arterritory.com/lv/vizuala_maksla/aktuali/26861-kas_sonedel_notiek_riga_un_latvija/
https://ltv.lsm.lv/lv/raksts/13.09.2023-temu-un-ideju-dazadiba-divas-glezniecibas-izstades.id304882


Pievienoti materiāli


Jūlijas Eresko un Jāņa Straumes - Broliša neona gaismas instalācija “I”.

a:2:{s:4:"TEXT";s:3617:"Cienījamie kolēģi un mākslas galerijas MuseumLV draugi!


Mākslas galerijas MuseumLV un Kultūras centra Grata JJ ieejas priekšā no 2023. gada augustā tika atklāta Jūlijas Eresko un Jāņa Straumes - Broliša neona instalācija “I” kā daļa no apjomīgas mākslinieciskās izteiksmes “UZ GAISMU”.

Jānis Straume - Brolišs

Jūlija Eresko

Projekts UZ GAISMU


Vērienīgā projekta “UZ GAISMU” iecere ir atgādināt par mūsu iekšējo gaismu, kas spēj radīt un mainīt pasauli uz labo pusi. Projekta autoru izveidotie objekti ir laika vai konkrētu notikumu nesaistīti, tie ir veltīti parādībām, domas kustībai un laikmetīgiem sabiedrības vērojumiem. Instalāciju skaits, rašanās vieta un to mūža ilgums nav limitēts un atkarīgs tikai no autoru vēlmes nodot savu radošās izteiksmes realizāciju skatītājiem. “Meklējiet mūsu objektus, atrodiet savu iekšējo gaismu.” JJ&JBKas ir cilvēks? 2012. gada jūlijā CERN zinātnieki paziņoja, ka ir atklājuši jaunu subatomisku daļiņu - iespējamo "Higsa bozonu" jeb "Dieva daļiņu", kas saskaņā ar fizikas standarta modeli ir radījis Visumu. Šī nestabilā, subatomiskā daļiņa rada, notur un maina visu, kas eksistē cilvēkam zināmajā pasaulē. Bet, ja mēs attālināmies no teorijas un lūkojamies uz esamību, un mijiedarbību no metafizikas viedokļa, tad mēs visi esam dvēseles enerģiju mijiedarbība. Un dvēsele ir gaisma, enerģijas, ko rada mūsu emocijas, vēlmes, raizes, centieni, uzskati, ticība. Katram no mums ir sava vibrācija, sava gaisma, sava ietekme uz šo pasauli.Objekts #IObjekts #I atrodas pie kultūras centra GRATA JJ un mākslas galerijas “MuseumLV” ieejas. Tas sastāv no divām metāla figūrām, kas papildinātas ar neona gaismām, nostiprinātas virs zemes 2,6 metru augstumā.Mūsu nācijas gaismu veidojam mēs, mūsu zināšanas, apziņa, kultūra, tās mantojums un mūsu sajūtas pret to. Skaistā valoda, kura vijās cauri dzejai un literārajiem darbiem, mūsu paražas un tradīcijas, kas atpogaļojas mūsu gadskārtās, mūsu spēja dziedāt un dejot, ko esam izlolojuši un atspoguļojam Dziesmu un Deju svētkos jau 150 gadus. Šis viss iesakņojies mūsu dvēselēs, to glabājam un turam ikdienā sev cieši blakus. Tas mūs veido, liek justies vareniem un vienotiem, iespējams nemaz neapzinoties, ka tas ir mūsu dvēseles primārais gaismas avots. Tieši šī gaisma tik spoži mirdz mūsu dvēselēs, tā tiecas sakļauties un vienoties ar tiem, kuri arī nes šo gaismu sevī. Šis gaismas stāsts ir par mums, par ikdienā neredzamo un netaustāmo. Meklējot mūsu objektus, atrodiet savu iekšējo gaismu.

Instalācija būs skatāma līdz oktobra beigām.


Objekts #IIInstalācija RADOŠAIS GARS atrodas Jūrmalas Brīvdabas muzeja ekspozīcijā, Jūrmalas muzeja biennāles “Marīna 2023” konkursa izstādē “Ūdensdievam uz pleciem”. Instalācija sastāv no 4 objektiem, kas integrēti dabas vidē.


"Varonis piedzimst tur, kur dzīves līnija saskaras ar likteņa līniju, pārvēršot vienkāršo cilvēku par izturības, gudrības un gara spēka leģendu. Tikai viņš zina sava lēmuma īsto cenu, sekot nospraustai likteņa līnijai." (Jūlija Eresko un Jānis Brolišs)

Radošais gars
2023
Neons, metāls
180 x 80 cm
";s:4:"TYPE";s:4:"HTML";}


Pievienoti materiāli


LMA profesora D. Hanova lekcija " Mūžīgi jauna: nācijas tēli un simboli Eiropas kultūrtelpā 19.gs. Skats nākotnē?"

10. jūlijā

Draugi, sakarā ar XXVII Vislatvijas Dziesmu svētkiem un XVII Deju svētkiem aicinām uz tikšanos, kas notiks 10.jūlijā plkst.18:00 kultūras centra GRATA JJ galerijā MuseumLV.


Mūžīgi jauna: nācijas tēli un simboli Eiropas kultūrtelpā 19.gs. Skats nākotnē?


Latvijas Mākslas akadēmijas profesora Denisa Hanova lekcija piedāvās nācijas jēdzienu, tās vēstures analīzi un plašu iztirzājumu par tēmu - kāda ir nācijas nākotne globālā pasaulē?


Paralēli dosimies ceļojumā Latvijas 19.gadsimta vēsturē, pirmo Dziesmu svētku (1873.g) tapšanas laikā Rīgā, iepazīsimies ar nacionālās kustības līderu likteņiem un uzzināsim, kā 19.gs krievu intelektuāļi, rīdzinieki vēroja gatavošanos svētkiem un kādas bija viņu domas par latviešu nacionālo kustību.Vai mēs uz mirkli varam iedomāties, ka pasaulē nav nāciju, ka pats jēdziens ir beidzis pastāvēt? Šķiet, nācija ir bijusi un būs mūžīgi. Tomēr pirms nedaudz mazāk, nekā 250 gadiem "nācija" bija kaut kas jauns, pat revolucionārs. Nācija un tās piekritēji tika vajāti 19. gadsimtā, un mūsdienu pasaule diez vai var izsekot, cik ātri un atšķirīgi attīstās nācijas - kas tām pieder un kā tas maina pašu koncepciju. Jautājumu ir daudz, taču tikpat dažādas ir atbildes, versijas un iespējas mūsdienu nācijas pastāvēšanai. "Nācija" ir salīdzinoši jauns jēdziens, taču daudziem tās autoriem nav šaubu par nācijas “mūžību”. Kā ir iespējama šāda novitātes un senatnes vienotība?


Lekcija paredzēta plašam klausītāju lokam bez priekšzināšanām un notiks latviešu valodā.


Ieeja lekcijā bez maksas, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās līdz 9. jūlijam, zvanot uz galeriju vai rakstot e-pastā.Foto: Arta Ozola- Jaunarāja "Kāzas Nīcā" (1996)
28. jūnijāДрузья, в преддверии XXVII Вселатвийского Праздника песни и XVII Праздника танца приглашаем вас на встречу, которая состоится 28 июня в 19:30 в галерее MuseumLV культурного центра GRATA JJ.

Вечная новь: нация в европейской культуре 19 века. Взгляд в будущее?

В лекции профессора Академии художеств Латвии, Дениса Ханова, будет предложен анализ понятия нации, ее истории и широкая панорама версий на тему - каково будущее нации в глобальном мире?
Параллельно мы совершим путешествие в историю 19 столетия Латвии, в период создания первого праздника Песни 1873 в Риге, познакомимся с судьбами лидеров национального движения и узнаем, как русские интеллектуалы 19 столетия, рижане, наблюдали за приготовлениями к празднику и что думали о латышском национальном движении.
Можем ли мы представить себе на мгновение, что в мире нет наций, что само понятие перестало существовать? Кажется, что нация была и будет вечно. Однако еще чуть менее 250 лет тому назад нация была чем-то новым, даже революционным. Нацию и ее приверженцев преследовали в 19 столетии и сегодняшний мир с трудом может уследить за тем как быстро и как по-разному развиваются нации, кто к ним принадлежит и как это меняет само понятие. Вопросов множество, однако столь же различны и многообразны ответы, версии и варианты существования современной нации. Нация - понятие сравнительно новое, но “вечность” нации у многих ее авторов не вызывает сомнений. Как возможно такое единение новизны и старины?Лекция предназначена для широкого круга слушателей без предварительных знаний и будет проходить на русском языке.


Вход на лекцию свободный, обязательна предварительная регистрация до 27 июня по телефону галереи или маилом.


Pievienoti materiāli