Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

5769

19569216

Archivfilter

Datum: Select date in calendarSelect date in calendar
  

Lekciju sērija "Dzīves dziesminieki"

 “Saules ķērāji”


Rudens lekciju sezonu turpinām ar jaunu saziņas formātu un aicinām piedalīties pasākumu sērijā tiem, kas domā, izzina, interesējas par dzīvi un radošumu.

12. novembrī, sestdienā, mūsu galerijas lektore Jūlija Osipova stāstīs par spāņu impresionistiem, par viņu darbību un viņu kustības vēsturi šājā valstī. Vakara noslēgumā jūs gaida pārsteigums - neliels šedevrs, ko radīsiet paši savām rokām, izmantojot krāsas, lai paņemtu to uz mājām kā piemiņu un iespaidu par tikšanos ar impresionismu.

Kad: 12. novembrī, sestdienā

Cikos: 16:00

Kur: Kultūras centra Grata JJ galerijā MuseumLV, Andreja Pumpura ielā 2

Dalības maksa - 30 eiro. Visi materiāli ir iekļauti biļetes cenā. Abonements uz 2 lekcijām - 50 eiro, 5 lekcijām - 130 eiro. Saziņas valoda krievu, latviešu, lekcijas valoda - krievu.

Biļetes var iegādāties galerijā, kā arī no 8. novembra

https://www.bilesuserviss.lv

Izcilo impresionistu spāņu sekotāji bija ne tikai labi izglītoti, jo mācījās vadošās Eiropas galvaspilsētu mākslas skolās, bet viņi arī ļoti mīlēja savu dzimteni. Tieši šī kombinācija atšķīra spāņu impresionistus no citiem. Mariano Fortuni, Santjago Rusinjols, Ramons Kasass, Ignacio Zuloaga un, protams, Hoakins Sorolla ir ne mazāk nozīmīgi impresionisma pārstāvji, tāpat kā viņu franču kolēģi.

Lekcijas laikā jūs atradīsiet atbildes uz tādiem jautājumiem kā:

– Kāpēc Mariano Fortuni kļuva par jauno mākslinieku elku?

– Kā Santjago Rusinjols no spilgta impresionista kļuva par vienu no Katalonijas jūgendstila līderiem?

– Kas spēlēja galveno lomu populārās mākslinieciskās kafejnīcas "Black Cat" atklāšanā Barselonā?

- Kāpēc Ramons Kasass ir “spāņu versija” Gistavam Kaibotam?

– Kurš bija pirmais grafiskais dizainers un reklāmas plakātu autors?

– Kurš no spāņu impresionistiem bija fantastiski populārs Eiropā un Amerikā?

– Kāpēc Ignacio Zuloagu tur aizdomās par gleznu viltošanu krievu kolekcionāram Ivanam Ščukinam?

- Kāpēc viena no Valensijas ielām tika nosaukta Hoakina Sorollas vārdā jau viņa dzīves laikā?

Novembrī jūs gaida vēl 4 interesantas lekcijas par impresionisma vēsturi Francijā, Spānijā, Krievijā un ASV.

Tiekamies galerijā MuseumLV 12. novembrī!
Angehängte Materialien


Lekciju sērija MuseumLV galerijā "Lieliskie kolekcionāri un kolekcijas "

Lekciju sērija MuseumLV galerijā "Lieliskie kolekcionāri un kolekcijas "

Uzsākam jaunu lekciju kursu galerijā MuseumLV. Kā vienmēr aicinām tikties ar mūsu lektori Jūliju Osipovu otrdienu vakaros, lai iepazītu aizraujošo mākslas pasauli nedaudz tuvāk.


5.04.

Pols Dirāns-Riels un viņa impresionisti.

Persona, kurai bija liela loma termina "laikmetīgā māksla" un mākslas preču tirdzniecības kā sava veida darbības rašanās. Pateicoties viņam, parādījās impresionisms, un tādi mākslinieki kā Monē, Sezans, Degā, Renuārs, Pisarro spēja burtiski izdzīvot un ieguva iespēju radīt savus šedevrus.

19.04.

Ambruāzs Volārs - mākslas diriģents.

20. gadsimta māksla par tādu kļuva tikai pateicoties Ambruāzam Volāram - vienam no ietekmīgākajiem mākslas tirgotājiem 19.-20.gadsimta mijas Parīzē, kolekcionāram, mākslas darbu tirgotājam, pazinējam, daudzu tā laika meistaru draugam un mecenātam. Cilvēks, kurš atvēra Gogēna, Van Goga un Sezana pasauli.

26.04.

Pāvels Tretjakovs - mūža kolekcija.

Lielisks kolekcionārs un galerijas īpašnieks, tirgotājs, uzņēmējs, filantrops. Visu savu dzīvi viņš kolekcionēja krievu mākslinieku gleznas. Savācis vienu no lielākajām krievu mākslas kolekcijām un savu izcilo laikabiedru mūža portretu galeriju, viņš savai dzimtajai pilsētai uzdāvināja unikālu kolekciju. Izvēlējies mērķi, viņš gāja uz to, nenovirzoties no paredzētā ceļa ne soli.

3.05.

Sergejs un Pjotrs Ščukini - mākslā iemīlējušos cilvēku kolekcijas.

Ščukinu ģimenei piederēja viena no plašākajām mākslas darbu kolekcijām no visas pasaules, kas iezīmēja franču modernisma glezniecības kolekciju sākumu Ermitāžā un Puškina muzejā, kā arī Ščukina muzejā.

Sergejam Ščukinam bija vēl trīs brāļi - vecākais Pēteris un divi jaunāki, Dmitrijs un Ivans. Un viņi visi bija kaislīgi kolekcionāri, viņu kolekcijas bija vienlīdz augsta līmeņa.

Viņi bija ļoti dažādi cilvēki, taču viņus visus vienoja mīlestība pret skaistumu un smagi likteņa pārbaudījumi, tik spēcīgi, ka ne visi tos varēja izturēt.

10.05.

Ivans un Aleksejs Morozovi - kolekcionāri no tirgotāju dzimtas.

Brāļiem Morozoviem bija viena no bagātākajām franču impresionistu un postimpresionistu kolekcijām pasaulē. 20. gadsimta sākumā gan mākslinieki, gan galeriju īpašnieki Parīzē ar nepacietību gaidīja Krievijas miljonāru kolekcionāru ierašanos galvaspilsētā. Viņi savāca Pikaso, Matisa, Gogena un Van Goga ikoniskākos darbus.

17.05.

Pegija Gugenheima ir sinonīms laikmetīgās mākslas panākumiem.

Divdesmitā gadsimta mākslinieku galvenā patronese un kaislīgs kolekcionārs, kura savākusi labāko pagājušā gadsimta pirmās puses mākslas kolekciju, kurā ietilpst Pikaso, Polloka, Brancusi, Miro, Rotko, Džakometi un Dišāna darbi. Viņa bija cilvēks, kas aktīvi un ar mīlestību popularizēja abstrakto mākslu, sirreālismu un citus 20. gadsimta mākslas jauninājumus. Bez viņas šis gadsimts priekš glezniecības būtu pavisam citādāks.

7.06.

Georgijs Kostaki - izglītots avangarda mākslā.

Savulaik iemīlējies spilgtās krāsās un drosmīgās formās, intuīcijas un aizrautības vadīts, viņš avangarda darbu kolekcionēšanu padarīja par savas dzīves jēgu. Kostakis kolekcija ir savdabīga: tādas krievu un padomju avangarda kolekcijas nav ne Tretjakova galerijā, ne Krievu muzejā, ne Pompidū centrā, ne Gugenheima muzejā. Viņu bieži salīdzina ar galvenajiem Krievijas kolekcionāriem - P. Tretjakovu un I. Morozovu, taču viņa radošais ceļš bija neparastāks.Kur: Mākslas galerija MuseumLV, Andreja Pumpura iela, 2, Rīga

Laiks: 18:50 – 20:30

Vienas lekcijas cena: 15, - €.

Abonēšanas maksa 4 lekcijām ir 50, - €

Abonementa iegāde 4 lekciju blokam par draudzīgu cenu 50, - € iespējama tikai PIRMS KURSA SĀKUMA un tikai tieši galerijā.

Lūdzam biļetes iegādāties iepriekš, samaksājot par biļeti • galerijā • ar bankas pārskaitījumu • SIA “Biļešu Serviss”. Biļešu pārdošana uz katru lekciju beidzas 2 darba dienas pirms pasākuma.

Lai apstiprinātu maksājumu un savu dalību pasākumā, lūdzu, iepriekš zvaniet mums pa tālruni 25409000 vai iepriekš rakstiet uz info@museumlv.com

 


Angehängte Materialien


Lekciju sērija MuseumLV galerijā "Skolotājs - Skolēns"

Jauns lekciju kurss galerijā MuseumLV izstādes “Skolotājs – Skolēns” ietvaros. Bonuss lekcijas klausītājiem – izstādes apmeklējums bez maksas.

Jūsu uzmanībai – visspilgtākie piemēri no mākslas vēstures par slavenu gleznotāju, tēlnieku un viņu audzēkņu liktenīgo sadarbību.

Galerijas MuseumLV pastāvīgā lektore, mākslas zinātniece Jūlija Osipova pastāstīs mums par to:

Kurš mācīja Korovinu, Botičelli, Van Deiku un Ticiānu? Vai apdāvināts "tīrradnis" var gūt panākumus viens pats, vai arī ir vajadzīgs vadošs radītājs? Vai izcils skolotājs var radīt izcilu mākslinieku no parasta skolēna?

Krievijā Iļja Repins - viens no krievu glezniecības pīlāriem - īpaši skaidri izpaudās reālismā. Bet viņa skolēni - V. Serovs, K. Makovskis, N. Fešins - kļuva par krievu impresionisma pamatlicējiem un iekaroja Eiropu.

Florencē piedzīvojumu kārs mākslinieks Filipo Lipi ieraudzīja talantīgu mākslinieku mazajā Sandro Botičelli. Savukārt Botičelli mācīja gleznot Lipi dēlam Lipijam. Viņi joprojām strīdas par dažu darbu autorību!

Antverpenē zēns vārdā Entonijs van Deiks ienāca slavena flāmu mākslinieka darbnīcā. No šī brīža sākās neticams stāsts par darbu un mūža draudzību.

Venēcijā atklājās detektīvstāsts par nepārspējamo mākslinieku G. Bellīni un A. Mantenjas autorībām. Un vēlāk viņu skolēni veica revolūciju glezniecībā.

Tātad:

1. martā. Repins - Serovs - Makovskis - Kustodijevs - Maļavins - Somovs - Fešins. Reālisms - impresionisms - Sanktpēterburga - Maskava - Parīze - Slava Mamontovs.

15. martā. Filipo Lipi - Sandro Botičelli - Filipino Lipi. Itāļu renesanse – Florence – Mediči dinastija.

22. martā. Rubenss - Van Diks - Džeikobs Džordēns. Baroks - Antverpene - flāmi - novatori.

29. martā. Džovanni Bellīni - Andrea Mantenja - Ticiāns - El Greko. Agrīnā itāļu renesanse – Venēcijas Republika – Paduja – Madride – Toledo.


Kur: mākslas galerija MuseumLV, Andreja Pumpura iela, 2, Rīga

Laiks: 18:50 - 20:30

1 lekcijas cena: 15, - €.

Ievērojam visus epidemioloģiskos standartus, visas sēdvietas ir numurētas un atrodas drošā attālumā viena no otras, tādēļ vietu skaits stingri ierobežots līdz 20. Lūdzam biļetes iegādāties iepriekš, apmaksājot biļeti • galerijā • ar bankas pārskaitījumu • caur bilešuserviss.lv sistēmu. Biļešu pārdošana uz katru lekciju noslēdzas 1 darba dienu pirms pasākuma.

Mūsu klausītājiem, kuriem nav iespējas apmeklēt lekcijas klātienē, piedāvājam jaunu formātu. Jūs varat virtuāli apmeklēt lekciju caur Zoom sistēmu. Lekcijas notiek krievu valodā. Saiti uz pasākumu nosūtīsim pēc bankas pārskaitījuma saņemšanas. Izvēloties biļešu iegādes iespēju caur bilešuserviss.lv, lūdzam sazināties ar mums, lai apstiprinātu savu e-pastu, uz kuru nosūtīsim visu informāciju par lekciju.

Lai apstiprinātu samaksu un savu vietu zālē, lūdzam iepriekš zvanīt pa tālr.: 25409000 vai rakstīt info@museumlv.com

Abonementa iegāde 4 lekciju blokam par draudzīgu cenu 50, - € iespējama tikai tieši galerijā.

Esiet veseli un optimistiski!

Tiekamies kultūras centra GRATA JJ galerijā MuseumLV.

 


Angehängte Materialien


Lekciju kurss MuseumLV galerijā "Krievu mākslas vēsture"

Cienījamie galerijas MuseumLV draugi, Akadēmijas GRATA klausītāji

Mēs nonācām pie secinājuma, ka nav jēgas ilgāk gaidīt “labākus laikus”, tāpēc nolēmām riskēt un atsākt bezsaistes sanāksmes un cerēt, ka rudenī komunikācija nebūs ierobežota. Visiem mūsu klausītājiem, kuri mūs atbalsta šajā idejā, paziņojam, ka 21. septembrī sāksim ar ekskluzīvu kursu, ko īpaši jums sagatavojusi mūsu pastāvīgā pasniedzēja, padomniece mākslas jautājumos Jūlija Osipova.

Mūsu kurss palīdzēs jums 15 lekciju laikā izpētīt krievu mākslas sarežģīto attīstības ceļu, sākot no XI gadsimta līdz pat mūsdienām, tiks stāstīts par krievu mākslinieku attiecībām ar citu tautu kultūrām, kā tas ietekmēja viņu darbu, kā arī sniegs jums ieskatu vēsturiskajos procesos, kas ietekmēja šīs senās zemes kultūras un mākslas attīstību.

Mēs jūs iepazīstināsim ar antīkiem un bizantiskiem motīviem senajā krievu mākslā, pieminēsim Teofānu un Andreju Rubļevu, uzzināsim vārda "parsuna" nozīmi un šīs tendences attīstību, runāsim par Fjodoru Rokotovu, Vladimiru Borovikovski, Dmitriju Levitski, Alekseju Venecianovu un Pāvelu Fedotovu, kas ir sava laika izcilākie gleznotāji. Triju lekciju laikā mēs ceļosim kopā ar "Ceļojošās mākslas izstāžu biedrību" jeb “Peredvižņikiem”, kas ir Šiškins, Kuindži, Poļenovs, Levitāns, Perovs, Kramskojs, Repins, Surikovs, Vereščagins. Uzzināsim, kā radās Vrubela modernisma pasaule, u.c. Nepalaidīsim garām arī "krievu gadalaikus" un to veidotājus. Mēs uzzināsim vairāk par Natālijas Gončarovas un Mihaila Larionova krievu primitīvismu, Ļubovas Popovas, Varvaras Stepanovas un Olgas Rozanovas avangardu, un jūs gaida atsevišķa lekcija arī par suprematismu, konstruktīvismu, sociālistisko reālismu kā oficiāliem vizuālās mākslas virzieniem, tad pāriesim pie pagrīdes mākslas (andergrounds), apkopojot konceptuālismu un sociālo mākslu - noslēpumaino un intelektuālo 20.gs. stilu. Saskarsimies arī ar Anatolija Zvereva, Vladimira Jakovļeva, Oskara Rabina, Ernsta Neizvestnija,  Dmitrija Krasnopevceva, Emīlijas un Iļjas Kabakovu, Viktora Pivovarova, Ērika Bulatova, Komara un Melamīda likteņiem.

Ceļojums mākslas un apgaismības pasaulē kļuva iespējams, pateicoties mūsu pastāvīgajai lektorei, mākslas padomniecei Jūlijai Osipovai, kura sagatavos un vadīs šo kursu tikai un vienīgi galerijas MuseumLV draugiem sadarbībā ar kultūras centru Grata JJ. Mūsu pastāvīgie klausītāji, kuri jau ir samaksājuši, bet neizmantoja savu biļeti epidemoloģisko ierobežojumu dēļ gandrīz pirms gada (ak Dievs!), un kas palika mums uzticīgi, mēs dodam bezmaksas ieeju PIRMAJĀ lekcijā, un iegādātās biļetes var izmantot sākot ar otro tikšanos. Bet!

Tikai 15‼ lekcijas un 25!! klausītāji vienlaikus. Kurš pirmais pierakstās un samaksā – tam arī tiek nodrošināta vieta ceļojumā pa krievu mākslas vēsturi. Un tiem, kas pērk abonementu - īpaša cena par katrām 4 lekcijām.

Pierakstieties iepriekš, tas būs interesanti, spilgti un informatīvi!

Gaidāmās tikšanās otrdienās:

 21. septembris - Ievadlekcija. Krievu mākslas attīstība Eiropas glezniecības kontekstā.
 5. oktobris - Kijevas Krievijas māksla. 15. gadsimts-16. gadsimts. Antīkie un bizantiešu motīvi senajā krievu mākslā. Senā Novgoroda un Pleskava XI-XIII gs. Teofāns (ap 1340. gadu - pēc 1405. gada), Andrejs Rubļevs (1360/1370 - 1427/1430) un Dionīsijs (ap 1440. gadu - pēc 1502./1503.).
 12. oktobris - 17. - 18. gadsimts. Pagrieziena punkts. Pēteris I.  Parsuni - Krievijas carienes un princeses portreti. Pāreja no viduslaikiem uz jaunajiem laikiem. Fjodors Rokotovs (1735? –1808), Dmitrijs Levitskis (1735–1822), Vladimirs Borovikovskis (1757–1825)
 19. oktobris - 18. gadsimts. No portreta līdz pilsētas ainavai. Aleksejs Venetsianovs (1780-1847), Pāvels Fedotovs (1815-1852)
 26. oktobris - 9. gadsimts. Krievu reālisms. "Ceļojošo izstāžu biedrība". Ainava-I.I.Šiškins (1832-1898), A.I.Kuindži (1842-1910), V.D.Poļenovs (1844-1927), I.I.Levitāns (1860-1900).
 30. novembris – "Ceļojošo izstāžu biedrība". Portreta žanrs. Vasilijs Perovs (1833-1882), Ivans Kramskojs (1837-1887), Iļja Repins (1844-1930)
 7. decembris – "Ceļojošo izstāžu biedrība". Vēsturiskais žanrs glezniecībā. Vasilijs Surikovs (1848-1916), Mihails Ņesterovs (1862-1942), Vasilijs Vereščagins (1842-1904)
 14. decembris – "Mākslas pasaule". Modernisms. Mihails Vrubels. A. M. Vasņecovs, I. I. Levitāns
 28. decembris "Krievijas gadalaiki". A.N.Benuā, L.S.Baksts, E.E.Lansere, K.A.Somovs un S.P.Djagiļevs
 4. janvāris Krievijas primitīvisms. Natālija Gončarova (1881-1962) un Mihails Larionovs (1881-1964).
 11. janvāris Krievu avangardisma sievietes - Varvara Stepanova (1899-1958), Ljubova Popova (1889-1924) un Olga Rozanova (1886-1918).
 18. janvāris Avangards, supremātisms, konstruktīvisms. Kazimirs Maļevičs (1879-1935), Aleksandrs Rodčenko (1891-1956), Lazars Ļisickis (1890-1941), Iļja Čašņiks (1902-1929).
 25. janvāris Sociālistiskais reālisms - PSRS oficiālā māksla. Kā beidzās avangards? Aleksandrs Deineka (1899-1969), Aleksandrs Gerasimovs (1881-1963), Dmitrijs Nalbandjans (1906-1993)
 1. februāris Atkusnis un 60. gadi: andergraunda dzimšana. Anatolijs Zverevs (1931-1986), Vladimirs Jakovļevs (1934-1998), Oskars Rabins (1928-2018), Ernsts Nezināmais (Ņeizvestnijs) (1925-2016), Dmitrijs Krasnopevcevs (1925-1995).
 8. februāris Konceptuālisms un sociālā māksla - noslēpumains un intelektuāls 20. gadsimta stils. Iļja un Emīlija Kabakovi - "totāla instalācija". Viktors Pivovarovs (1937), Ēriks Bulatovs (1933), Komars un Melamīds.

Kur: Mākslas galerija MuseumLV, Andreja Pumpura iela, 2, Rīga
Laiks: 18:50 - 20:30
Vienas lekcijas cena: 15, - €.
Abonēšanas maksa 4 lekcijām ir 50, - €
Abonementa iegāde 4 lekciju blokam par draudzīgu cenu 50, - € iespējama tikai PIRMS KURSA SĀKUMA un tikai tieši galerijā.
 
Mēs ievērojam visus epidemioloģiskos standartus un lūdzam to arī jums, lai neradītu problēmas viens otram ar kontroles iestādēm. Diemžēl mums būs jāpārbauda visu nepieciešamo dokumentu (sertifikāta u.c.) pieejamība.
Visas sēdvietas ir numurētas un atrodas drošā attālumā viena no otras, tādēļ vietu skaits ir stingri ierobežots līdz 25. Lūdzam biļetes iegādāties iepriekš, samaksājot par biļeti • galerijā • ar bankas pārskaitījumu  • SIA “Biļešu Serviss”. Biļešu pārdošana uz katru lekciju beidzas 2 darba dienas pirms pasākuma.
Lai apstiprinātu maksājumu un savu dalību pasākumā, lūdzu, iepriekš zvaniet mums pa tālruni 25409000 vai iepriekš rakstiet uz info@museumlv.com
 
Esiet veseli un optimistiski.


Angehängte Materialien


Galerija MuseumLV aicina uz meistarklasi 17.08.

17.08.2021. 17:45

Draugi, aicinām jūs pievienoties mūsu radošajai grupai 17. augustā. Tā kā uz laikapstākļiem vairs nevar paļauties, organizējam gleznošanas meistarklasi mākslinieces Kristīnes Keires vadībā galerijas MuseumLV filiālē Ausekļa ielā 5.

Sagatavosim otas, krāsas, audeklus, lai trīs stundu garumā jūs varētu ļauties iedvesmai, radošumam un mākslas piedzīvojumam.
Gleznošana ir lielisks veids, kā atraisīt sevī radošumu un izmēģināt kaut ko jaunu.

Tiek aicināti visi interesenti, iepriekšējā pieredze nav nepieciešama.
Nodarbības notiek Jums vēlamā valodā (LV, RU, ENG)
Kad: 17. augusts, otrdiena
Tikšanās laiks: 17:45
Ilgums: 3 h
Dalības maksa: 40 EUR (cenā iekļauta maksa par audeklu, akrila krāsām, otām, utt.)
Dalībnieku skaits ir ierobežots.

Lūgums pieteikt savu dalību, zvanot mums 670 16 602 vai rakstot uz info@museumlv.com vai WhatsApp 254 09 000.
Lūdzu ņemiet vērā, ka varēsim garantēt Jūsu dalību plenērā tikai pēc pilnas priekšapmaksas veikšanas līdz 16.augustam ieskaitot.
Tiekamies!
Jūsu MuseumLV


Angehängte Materialien


Galerija MuseumLV aicina uz plenēru 10.08.

10.08.2021. 17:45

Draugi, aicinām jūs pievienoties mūsu radošajai grupai pastaigā pa gleznaino Rīgu. Sagatavosim jums otas, krāsas, audeklus, lai profesionāla mākslinieka Nikolaja Krivošeina pavadībā trīs stundas varētu gleznot un baudīt Rīgas ainavas.

Plenērs ir iespēja ieraudzīt ikdienas pilsētas dzīvi jaunām acīm. Meistarīgais gleznotājs Nikolajs Krivošeins dalīsies savā pieredzē, sniegs padomus, kā veiksmīgāk atainot uz audekla notvertos iespaidus. Tiek aicināti visi interesenti, iepriekšējā pieredze nav nepieciešama.
Nodarbības notiek Jums vēlamā valodā (LV, RU, ENG)

Kad: 10.augusts
Tikšanās laiks: 17:45
Ilgums: 3 h
Dalības maksa: 40 EUR (cenā iekļauta maksa par audeklu, akrila krāsām, otām, utt.)

Dalībnieku skaits ir ierobežots. Tā kā tikšanās notiek ārtelpās, ievērojot visus epidemoloģiskos noteikumus, sertifikātus nav nepieciešams uzrādīt.
Lūgums pieteikt savu dalību, zvanot mums 670 16 602 vai rakstot uz info@museumlv.com vai WhatsApp 254 09 000.‬
Svarīgi! Lai garantētu Jūsu dalību plenērā, lūdzu veiciet pilnu priekšapmaksu.
Tiekamies zem maigajām Rīgas debesīm! ☀️

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Angehängte Materialien


Galerija MuseumLV aicina uz plenēru 27.07.

27.07.2021, 17:45

Draugi, aicinām jūs pievienoties mūsu radošajai grupai pastaigā pa gleznaino Rīgu. Sagatavosim jums otas, krāsas, audeklus, lai profesionālas mākslinieces Elgas Grīnvaldes pavadībā trīs stundas varētu gleznot un baudīt Rīgas ainavas.
Plenērs ir iespēja ieraudzīt ikdienas pilsētas dzīvi jaunām acīm. Meistarīgā gleznotāja Elga Grīnvalde dalīsies savā pieredzē, sniegs padomus, kā veiksmīgāk atainot uz audekla notvertos iespaidus. Tiek aicināti visi interesenti, iepriekšējā pieredze nav nepieciešama.

Nodarbības notiek Jums vēlamā valodā (LV, RU, ENG)
Kad: 27. jūlijs
Tikšanās laiks: 17:45
Ilgums: 3 h
Dalības maksa: 40 EUR (cenā iekļauta maksa par audeklu, akrila krāsām, otām, utt.)

Dalībnieku skaits ir ierobežots. Tā kā tikšanās notiek ārtelpās, ievērojot visus epidemoloģiskos noteikumus, sertifikātus nav nepieciešams uzrādīt.
Lūgums pieteikt savu dalību, zvanot mums 670 16 602 vai rakstot uz info@museumlv.com vai WhatsApp 254 09 000.
Svarīgi! Lai garantētu Jūsu dalību plenērā, lūdzu veiciet pilnu priekšapmaksu līdz svētdienai (ieskaitot).
Tiekamies zem maigajām Rīgas debesīm!


Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Angehängte Materialien


Galerija MuseumLV aicina uz plenēru 13.07.

13.07.2021, 17:45

Draugi, aicinām jūs pievienoties mūsu radošajai grupai pastaigā pa gleznaino Rīgu.
Sagatavosim jums otas, krāsas, audeklus, lai profesionālas mākslinieces Agnija Ģērmane pavadībā trīs stundas varētu gleznot un baudīt Rīgas ainavas.
Plenērs ir iespēja ieraudzīt ikdienas pilsētas dzīvi jaunām acīm. Meistarīgā gleznotāja Agnija Ģērmane dalīsies savā pieredzē, sniegs padomus, kā veiksmīgāk atainot uz audekla notvertos iespaidus.Tiek aicināti visi interesenti, iepriekšējā pieredze nav nepieciešama.

Nodarbības notiek Jums vēlamā valodā (LV, RU, ENG)
Kad: 13. jūlijs
Tikšanās laiks: 17:45
Ilgums: 3 h
Dalības maksa: 40 EUR (cenā iekļauta maksa par audeklu, akrila krāsām, otām, utt.)
Dalībnieku skaits ir ierobežots. Tā kā tikšanās notiek ārtelpās, ievērojot visus epidemoloģiskos noteikumus, sertifikātus nav nepieciešams uzrādīt.
Lūgums pieteikt savu dalību, zvanot mums 670 16 602 vai rakstot uz info@museumlv.com vai WhatsApp 254 09 000.
Svarīgi! Lai garantētu Jūsu dalību plenērā, lūdzu veiciet pilnu priekšapmaksu līdz 11.jūlijam (ieskaitot).
Tiekamies zem maigajām Rīgas debesīm!

Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Angehängte Materialien


#5 VIDEO lekcija. Impresionisms Amerikā. “Amerikāņu impresionisma daudzās sejas”

14.06.2021

Aicinām jūs uz video lekciju ciklu par mākslas impresionismu dažādās valstīs. Lekcijas par jaunā laika māksliniekiem, kas uzsāka jaunas tendences mākslas vēsturē. Par saules gaismas ķērājiem un dzīru ēras dziedoņiem.


Stāsta mākslas kritiķe, mākslas padomniece Jūlija Osipova. Stāstījums krievu valodā.

Rakstnieks Henrijs Džeimss reiz sacīja: ”Ja vēlaties atrast amerikāņu mākslu, to atradīsiet Parīzē. Un, ja jūs to neatradīsiet, tad atradīsiet citas lietas Parīzē.” Amerikāņu mākslinieki patiešām iebruka Francijas galvaspilsētā.

Vieni no pirmajiem amerikāņu māksliniekiem, kas gleznoja impresionistu stilā, bija Teodors Robinsons un Mērija Kasata 1880. gadu beigās, tieši pēc vizītes Francijā un tikšanās ar tādiem gleznotājiem kā Klods Monē. Viņi saskārās gan ar franču kustības sekotājiem, gan amerikāņu impresionisma pamatlicējiem, piemēram, Vilijamu Meritu Čeisu, Džonu Singeru Sardžentu, Frederiku Čaildu Hasamu un citiem.

Lekcijas laikā uzzināsiet:
- Kāpēc tieši sižetu izvēle kļuva par amerikāņu impresionisma galveno atšķirību.
- Kā pašmācītam māksliniekam izdevās vadīt Amerikas Mākslinieku biedrību un mācīt Nacionālajā Dizaina akadēmijā.
- Kurš bija draugos ar kausli Edgaru Degā un izstādījās Parīzes salonos.
- Kurš slepus iegādājās Kloda Manē un Edgara Degā darbus.
- Kurš bija pats slavenākais portretists Parīzē, bet visu pazaudēja, uzgleznojot sabiedrībā ievērojama cilvēka skandalozu portretu.
- Kurš kļuva par īstu “amerikāņu” impresionistu un īstenu pilsētas dzīves atveidotāju.a

Jūs gaida 5 interesantas video lekcijas par vispozitīvāko glezniecības virzienu – par impresionisma vēsturi Francijā, Spānijā, Krievijā un ASV.

Tickets LV


Kultūras centrs Grata JJ, mākslas galerija MuseumLV
FACEBOOK: MuseumLV un Grata JJ
YOUTUBE: art gallery MuseumLV cultural center Grata JJ
INSTAGRAM: museumlvgratajj

Tālruņa nr.:
00 670 16 602
00 254 09 000
e - pasts: info@museumlv.com

Darba laiks: Ot. – Pt.: 11:00 – 19:00, S.: 11:00 – 17:00
Andreja Pumpura iela 2, Rīga, LV – 1010


Angehängte Materialien