Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

5849

2726539

Filtre d'archive

Date: Select date in calendarSelect date in calendar
  

Artūra Smoļjaņinova koncerts "Vārdi un mūzika"

Artūrs Smoļjaņinovs atgriežas no tūres Amerikā un aicina rīdziniekus uz koncertu ar godīgām vēlēšanām

21.maijā 18:30 kultūras centra Grata JJ galerijā MuseumLV interaktīvajā koncertā “Vārdi un mūzika” klausītājus pulcēs aktieris un mūziķis Artūrs Smoļjaņinovs. Skatītājiem būs iespēja nobalsot par sev tīkamākajām jaunajām dziesmām, kuras mākslinieks pirmo reizi izpildīja savas nesenās Amerikas turnejas laikā. Mīļākās kompozīcijas tiks iekļautas viņa jaunajā albumā. Smoļjaņinovs sola godīgas vēlēšanas – bez politikas un papildinājumiem, ar mīlestību un mieru.

Līdz 18. maijam ir iespēja iegādāties biļeti par izdevīgu cenu 25 eiro, dažas dienas pirms pasākuma biļetes cena 30 eiro.

Pirms diviem gadiem Artūrs pameta Krieviju un kļuva par pasaules cilvēku. Latvijā viņš atrada jaunas mājas, satika mīlestību un sāka savu radošo dzīvi gandrīz no nulles. Gada laikā mākslinieks no vietējiem mūziķiem izveidoja grupu cheLovek. Kopā viņi izdeva savu pirmo minialbumu "四" ("Četri"). Vienai no dziesmām “Elsinora” (“Palīdzi cilvēkam”) Latvijā uzņemts emocionāls video - talantīga un brīva cilvēka dvēseles sauciens.

Visu dziesmu mūzikas un vārdu autors ir pats Artūrs. Sacerēt dziesmas viņš sāka savā iepriekšējā krievu dzīvē. Savu žanru viņš sauc par “kino-roku”, un viņš pats darbojas kā režisors un scenārija autors katrai kompozīcijai, kurai parasti ir kāds varonis un ļoti kinematogrāfisks sižets.

“Gadu gaitā esmu uzkrājis daudz materiālu - muzikālu un poētisku... Es rakstu gandrīz katru dienu,” saka Smoļjaņinovs. – Lielāko daļu dziesmu vēl nav dzirdējis gandrīz neviens, pat mani mūziķi ne... Pēc savas pieredzes esmu pārliecināts, ka dziesma patiesi dzimst brīdī, kad tai ir pirmais skatītājs un klausītājs. Tas ir tā, it kā viņš viņu apaugļo, garīgo, piepilda ar īstu dzīvi... Vai arī nē - ir “aizdedzes kļūdas”. Nekad iepriekš nevar zināt, vai notiks dzimšanas brīnums. Tas [process] vienmēr sastāv no mēģinājumiem un kļūdām."

Smoļaņinovs sniedza savus pirmos nepublicēto dziesmu paraugus nesenās Amerikas turnejas laikā, tostarp protesta akcijas laikā pie Krievijas vēstniecības Vašingtonā - "Par godīgām vēlēšanām". Izrādes dažādās pilsētās piesaistīja pilnas zāles un vissiltākās publikas atsauksmes.

"Es redzēju ļoti laipnu, ļoti atvērtu cilvēku, ļoti īstu cilvēku," savā Instagram ierakstīja kāda skatītāja no Denveras. – Viņā vispār nebija dusmu vai pārspīlētas sarežģītības, absolūti nekā negatīva... Vai nu drosmīgs, vai fatālists. Un neatlaidīgs – neskatoties uz milzīgo nogurumu, viņš uzvedās ļoti drosmīgi. Publika viņu iemīlēja, cilvēki viņu praktiski nelaida lidmašīnā... Bija daudz mīlestības un gudras, dziļas dzīves tēmas.”

Vasarā Artūram būs jaunas turnejas Melnkalnē un ASV – grafiks ir ļoti saspringts. Latvija ir īpaša vieta jaunajā mākslinieka dzīves kartē. Tai tiek pievērsta īpaša uzmanība.

Mīlestības un miera zīmē, kas mūsdienās cilvēkiem tik ļoti nepieciešama, notiks Artura Smoļjaņinova jauns instrumentālais koncerts ar grupas cheLovek pianistu Ēvaldu Lazareviču kultūras centra Grata JJ galerijā MuseumLV. Galerijas vadītāja Jūlija Eresko personīgi izvēlējās fotogrāfiju koncerta reklāmas plakātam, uzskatot to par mākslas aktu.

Pirms pasākuma sākuma katrs skatītājs saņems sarakstu ar dziesmu nosaukumiem un zīmuli. Viņš varēs atzīmēt visu, kas viņam patika vai nepatika. "Mēs organizēsim nelielas, bet ļoti godīgas un brīvas "vēlēšanas": "uzvarētāji" dosies tieši studijas darbā." – iesaka mākslinieks.

Protams, tiks izpildītas arī publikas jau iemīļotas dziesmas no iepriekšējā albuma... Pasākuma otrajā daļā mākslinieks atbildēs uz skatītāju jautājumiem. Nav šaubu, ka atmosfēra būs vissiltākā. Izdari savu godīgo izvēli.


Biļetes: https://www.bilesuserviss.lv/rus/bileti/gimenei/arturs-smoljaninova-koncerts-vardi-un-muzika-431144/

Teātra un kino aktieris, režisors un mūziķis Artūrs Smoļjaņinovs ir pazīstams masveida auditorijai galvenokārt ar savu lomu kā ierindnieks Ļjutijs vienā no ienesīgākajām postpadomju filmām par karu "9. rota". Viņa sarakstā ir vairāk nekā simts filmas, balvas no daudziem festivāliem. 10 darba gadi darba Maskavas “Sovremennik” teātrī un labdarības fonda Gift of Life patronāža. Pēc 24. februāra Smoļaņinovs nepārprotami iestājās pret karu un pameta valsti. Viņš ieskaņoja satīriskā projekta “Pilsonis dzejnieks” jauno sezonu, filmējās latviešu režisora​​Dzintara Dreiberga grāvējā “TTT”, kā arī vadīja publiskā dialoga projekta “Filosofija uz ūdens” jauno sezonu.

Mūziķis Evalds Lazarevičs ir pianists, komponists un improvizators, kurš uzstājies visā pasaulē no Baltijas līdz ASV un Kenijai, sadarbojas ar teātri, cirku un daudziem citiem starpdisciplināriem projektiem. Ēvalda bērnības elks bija Jurijs Ševčuks un DDT.

Projekta producente ir Jekaterina Lanskaja (KATUFILM) - starptautisku festivālu, televīzijas projektu, video darbu režisore un producente, Londonas L.I.M.P.A Film Award, Parīzes Starptautiskā īsfilmu festivāla un Ņujorkas Starptautiskā sieviešu festivāla galvenās balvas ieguvēja. Dokumentālās filmas Māja /Home/Дом par leģendāro kņazu Goļicinu dzimtu producente, asociētais producents filmai “Mātes piens” pēc Noras Ikstenes romāna motīviem. Projektu “Filozofija uz ūdens” un “Katrīnas sapņi” ideju autore un producente.


Matériaux attachés


Lekcija "Anselms Kīfers"

Šajā pavasarī un līdz pat vasaras vidum Florences Palazzo Strozzi ir apskatāma izcilā mūsdienu mākslinieka Anselma Kīfera izstāde “Kritušie eņģeļi”. Iedvesmojoties no šīm ziņām, aicinām jūs uzzināt vairāk par dzīvo ģēniju, apmeklējot lekciju, ko pēc mūsu lūguma sagatavojusi mākslas kritiķe un lektore Darja Samarina.

Anselms Kīfers ir humānists, pētnieks, filozofs, viens no talantīgākajiem un veiksmīgākajiem mūsdienu māksliniekiem. Viņa darbi atrodas Luvras pastāvīgajā kolekcijā, Gugenheima Modernās mākslas muzejā Ņujorkā un Bilbao. Viņa vērienīgā izstāde, kas ir satriecoša savā izmērā, tehnikā un izpildījuma sirsnībā, tiek rīkota lielajā Palazzo Ducale (Dožas pils) zālē Venēcijas galvenajā laukumā, slavenās Venēcijas biennāles 2022 ietvaros. Tajā pašā laikā pats Anselms Kīfers sevi uzskata par dzīves pētnieku, nevis mākslinieku klasiskajā izpratnē.

Anselms Kīfers pārsteidz ar savu mīlestību pret cilvēci, ar savu radošumu pārliecinoši pierāda, ka modernā māksla ir līdzvērtīga klasikai apbrīnas vērta un palīdz dziļi iedziļināties apziņā, aizdomāties par svarīgām lietām un pārdomāt mūžīgo.

Šim apbrīnojamajam ģēnijam veltītajā tikšanās reizē runāsim par viņa sarežģīto dzīvi un darbu, par slaveno totālo instalāciju Venēcijas biennāles 2022 ietvaros, kā arī par izstādi “Kritušie eņģeļi”, kas šajās dienās notiek Florencē, Strozzi pilī.

Kur: MuseumLV galerija

Kad: 23. maijs, ceturtdiena

Laiks: 18:30

Izmaksas: 15,- eiro

Lekcijas valoda - krievu

Saziņas valoda: krievu, latviešu, angļu

Biļetes var iegādāties caur saiti https://www.bilesuserviss.lv/rus/bileti/gimenei/lekcija-anselms-kifers-430799/

vai galerijā līdz 21. maijam

 


Matériaux attachés


Darba laiks svētkos

Galerijas darba laiks valsts svētkos

1.05. / Galerija ir slēgta
2.05 - 3.05./ 11:00 - 19:00
4.05./ 11:00 - 17:00
5.05. - 6.06./ Galerija ir slēgtaMatériaux attachés


Galerijas darba laiks 12.04

Sakarā ar privāto pasākumu (grāmatas atklāšanu), galerija apmeklētājiem ir pieejama līdz plkst. 17:00. Pateicamies par sapratni!


Matériaux attachés


Tekstilmākslas izstāde „SAKNES”

LR1

IZSTĀDE „SAKNES”  

mākslas galerijā ”MuseumLV”

A.PUMPURA ielā 2, RĪGĀ

11.04.2024.-18.05.2024.

                                                                                                                                                  

Mākslas galerijā ”MuseumLV” no 11.aprīļa apskatāma tekstilmākslas izstāde „SAKNES”.

Izstāde „SAKNES” vērš uzmanību uz mākslinieku pārdomām par savu esību un par apkārt notiekošo. Ar daudzveidīgām tekstilmākslas tehniku interpretācijām un tās nozīmi mūsdienu  tekstilmākslā, kas ir sakņota nacionālā piederībā un iedvesmojoties no tautas mākslas, krāsām, rakstiem, pinumiem un aušanas tehnikām to pārradot mūsdienīgā identitātē. Tradīciju saglabāšana un turpināšana jaunā veidā, sakņu meklējumi cilvēka dabā, būtībā un vājībās.

                                                                                                                                                  

Izstādē parādīti gan klasiski gobelēna tehnikā austi darbi, gan austi tekstildarbi no netradicionāliem materiāliem, dažādi filca mākslas darbi – filca vēlums un filca griezums, gleznojumi uz zīda, gan neparastas autortehnikas.

                                                                                                                                                  

Izstādē piedalās 13 dažādās šķiedras mākslas jomās strādājoši Tekstilmākslas asociācijas mākslinieki.

Izstādē eksponēto darbu autori – Jānis Bankovičs, Kristīne Celmiņa, Andra Dīriņa, Sandra Dzilna, Dace Grīnberga, Līva Kaprāle, Mārīte Leimane, Ruta Linīte, Tatjana Nežberte, Kristīne Otersone, Kristīne Sīle, Ingrīda Sūna, Ērika Zutere

                                                                                                                                                  

Latvijas Tekstilmākslas asociācija ir profesionālu mākslinieku apvienība, kas dibināta 1994. gada aprīlī. Tekstilmākslas asociācijas pārstāvji ir dažādu paaudžu tekstilmākslinieki. Kā svarīgākais jāizceļ LTA apņemšanās sekmēt mūsdienu tekstilmākslas aktivitātes un veicināt Latvijas tekstilmākslas iekļaušanos pasaules mākslas procesos. LTA kopš dibināšanas brīža ir realizējusi vairāk kā 200 izstāžu projektus Latvijā un sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecībām ārzemēs, izveidotas izstādes daudzās valstīs: Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Krievijā, Vācijā, Beļģijā, Itālijā, Grieķijā, Norvēģijā, Ķīnā, Spānijā u.c.

                                                                                                                                                  

Izstādes kuratore:  Andra Dīriņa

Reklāmas vizuālās identitātes autore: Ruta Linīte

 

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/kulturas-rondo/tekstilmakslas-asociacijas-makslinieki-aicina-uz-izstadi...


https://satori.lv/event/tekstilmakslas-izstade-saknes


https://www.diena.lv/raksts/kd/kd-afisa/tekstilmakslas-izstade-_saknes_-14315718


https://www.ltm.lv/2024-04-04--tekstilm-kslas-izst-de-saknes/


Matériaux attachés


Darba laiks Lieldienās


Matériaux attachés


Kora performance "Kas es esmu?"

28.marts

Radošais eksperiments – kora performance "Kas es esmu?", kuras laikā pirmo reizi tiks atskaņota dziesma "Who am I" kora apdarē, lai skartu jautājumu par atsvešinātības tēmu mūsdienās, ko izraisījušas gan ārpolitikas, gan cilvēka individuālās problēmas šīs jaunās dekādes laikā. Performances dalībnieki pārstāv Mārupes novada jaukto kori "MASKA", kā arī jauniešu kori “Kamēr”. Dziesmas autortiesības pieder grupai “Būtne”; autori – Dace Mangulsone un Laura Tuča.

Piedalās:

Dace Mangulsone

Laura Tuča

Aiva Streļča

Elza Circene

Emīls Dālderis

Guntars Poplavskis

Alise Meļko

  

Performance vakara gaitā notiks 2 reizes – plkst 18:30 un 19:00

Riga Last Thursdays ietvaros - Ieeja bez maksas. 
Matériaux attachés


Annas Afanasjevas meistarklase “Uzzīmē savu mājdzīvnieku”.

22. marts

Meistarklase “ Uzzīmē savu mājdzīvnieku”.

Triju stundu laikā jums taps monohroms dzīvnieka zīmējums ar pasteli. Māksliniece Anna Afanasjeva palīdzēs realizēt jūsu ieceri, tāpēc iepriekšējā pieredze zīmēšanā nav nepieciešama, var piedalīties arī bērni no 10 gadu vecuma. Līdzi jābūt labi uzlādētam telefonam un labas izšķirtspējas vairākām attēlojamā dzīvnieka fotogrāfijām. Klātienē būs pieejami attēli, ko varēs arī izmantot zīmējuma tapšanai.

 

Meistarklases ilgums: 3h

Laiks: 17:30 – 21:00

Cena: 20 EUR (visi materiāli tiek iekļauti cenā)

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pieteikt savu dalību. Paralēli varēsiet aplūkot izstādi “Drīz pavasaris?” 2 stāvos. Iepriekšējā pieredze nav nepieciešama. Pasākums notiek latviešu un krievu valodā.
Matériaux attachés


ARTEFACTUM - практикум исцеляющего высказывания и самовыражения через искусство.

ARTEFACTUM - практикум исцеляющего высказывания и самовыражения через искусство.

Длительность практикума 2 месяца, 6 встреч раз в неделю и две последние встречи 14 и 16 мая.

По окончании практикума, арт-объекты участников будут представлены в выставочном зале Museum LV un Grata JJ, в центре Риги.

Сайт: museumlv.com

ARTEFACTUM - совместный проект Wedensky School и Museum LV un Grata JJ, в котором люди, не являющиеся художниками, создают совместное высказывание, арт-объект (артефакт) под руководством психолога, профессиональных художников и искусствоведов.

ARTEFACTUM включает в себя лекции о различных видах искусства, арт-практикумы и мастер-классы.

Программа состоит из 8 встреч, за время которых участники проходят полное погружение в мир своей души через искусство, находят внутренний свет и творческий ресурс, осознают свое место и роль в этом мире и текущей реальности.

В процессе занятий участники, не являясь профессиональными художниками, создадут профессиональное произведение искусства, настоящее и глубокое высказывание в мире искусства.

Готовый арт-проект будет представлен в выставочном зале Museum LV un Grata JJ, в Риге.

Сайт: museumlv.com

РЕГИСТРАЦИЯ:

По ссылке https://wedensky.com/application

Так же с вопросами и для записи обращайтесь:

+972 526 480 401 (WhatsApp/Telegram)

ОРГАНИЗАТОРЫ

Museum LV un Grata JJ https://museumlv.com/

Wedensky School https://wedensky.com/

СТОИМОСТЬ УЧАСТИЯ:

105 евро в месяц, при оплате до 20 марта

120 евро в месяц при оплате после 20 марта

ПРОГРАММА КУРСА:

ВСТРЕЧА ПЕРВАЯ - 4 апреля, в 19.00

- Знакомство. Введение правил работы группы.

- Формирование запроса, обсуждение целей и задач проекта.

- АРТ практикум по созданию психологически безопасного пространства.

- Подведение итогов. Обратная связь.

- Участники получают творческие задания для подготовки к следующей встрече.

ВСТРЕЧА ВТОРАЯ - 11 апреля, в 19.00.

- Лекторий - “Основы истории искусства - Символизм” (часть 1). Лекцию читает знаменитый в своих кругах культуролог Julija Osipova. (https://www.facebook.com/julija.osipova/)

- Разбор домашних заданий.

- Практикум “Телесно-цветовая музыкальная “Я” концепция”.

- Подведение итогов. Обратная связь.

- Участники получают творческие задания для подготовки к следующей встрече.

ВСТРЕЧА ТРЕТЬЯ - 18 апреля, в 19.00

- АРТ- практикум “Мой лик” .

- Рефлексия.Подведение итогов. Обратная связь.

- Участники получают задания на дом.

ВТРЕЧА ЧЕТВЕРТАЯ - 25 апреля, в 19.00.

- Лекторий - “Основы истории искусства - О влиянии цвета, света и композиции в работах художников разных периодов. ” (часть 2). Лекцию читает культуролог Julija Osipova.

- Разбор домашних заданий.

- “Звучание души” - диалог с миром, коллаж и создание глубинных текстов.

- Рефлексия. Подведение итогов, обратная связь.

- Участники получают творческие задания для самостоятельной работы.

ВСТРЕЧА ПЯТАЯ - 2 мая, в 19.00

- Лекторий. “Высказывание через искусство - Ансельм Кифер” (Anselm Kiefer). Лекцию читает культуролог Dasha Samarina, https://www.facebook.com/dasha.samarina/.

- АРТ - практикум по создание персональных арт-объектов.

- Рефлексия. Подведение итогов, обратная связь.

- Участники получают творческие задания для самостоятельной работы.

ВСТРЕЧА ШЕСТАЯ - 9 мая, в 19.00

- Лекторий. “Перформанс, как способ высказывания.Проекты Марины Абрамович”. Лекцию читает культуролог Dasha Samarina,

- Практикум по созданию и проживанию персонального перформанса.

- Рефлексия. Подведение итогов, обратная связь.

- Участники получают творческие задания для самостоятельной работы.

ВСТРЕЧА СЕДЬМАЯ - 14 мая, в 19.00

- Мастерская по разработке концепции АРТ объекта.

- Рефлексия. Подведение итогов, обратная связь.

ВСТРЕЧА ВОСЬМАЯ - 16 мая, в 19.00

Мастерская по воплощению концепции на практике. Создание АРТ объекта как важного высказывания к миру.

- Рефлексия. Подведение итогов всего проекта, обратная связь.

Общественное Мероприятие, где планируется

презентация проекта в выставочном пространстве Museum LV un Grata JJ, состоится в первых числах июня, дата уточняется.

Организаторы:

Museum LV un Grata JJ https://museumlv.com/

Wedensky School https://wedensky.com/

 


Matériaux attachés