Лого

MUSEUM LV

Grata JJ

587504

2960272

Filtre d'archive

Date: Select date in calendarSelect date in calendar
  

Galerijas darba laiks 12.04

Sakarā ar privāto pasākumu (grāmatas atklāšanu), galerija apmeklētājiem ir pieejama līdz plkst. 17:00. Pateicamies par sapratni!


Matériaux attachés


Tekstilmākslas izstāde „SAKNES”

LR1

IZSTĀDE „SAKNES”  

mākslas galerijā ”MuseumLV”

A.PUMPURA ielā 2, RĪGĀ

11.04.2024.-18.05.2024.

                                                                                                                                                  

Mākslas galerijā ”MuseumLV” no 11.aprīļa apskatāma tekstilmākslas izstāde „SAKNES”.

Izstāde „SAKNES” vērš uzmanību uz mākslinieku pārdomām par savu esību un par apkārt notiekošo. Ar daudzveidīgām tekstilmākslas tehniku interpretācijām un tās nozīmi mūsdienu  tekstilmākslā, kas ir sakņota nacionālā piederībā un iedvesmojoties no tautas mākslas, krāsām, rakstiem, pinumiem un aušanas tehnikām to pārradot mūsdienīgā identitātē. Tradīciju saglabāšana un turpināšana jaunā veidā, sakņu meklējumi cilvēka dabā, būtībā un vājībās.

                                                                                                                                                  

Izstādē parādīti gan klasiski gobelēna tehnikā austi darbi, gan austi tekstildarbi no netradicionāliem materiāliem, dažādi filca mākslas darbi – filca vēlums un filca griezums, gleznojumi uz zīda, gan neparastas autortehnikas.

                                                                                                                                                  

Izstādē piedalās 13 dažādās šķiedras mākslas jomās strādājoši Tekstilmākslas asociācijas mākslinieki.

Izstādē eksponēto darbu autori – Jānis Bankovičs, Kristīne Celmiņa, Andra Dīriņa, Sandra Dzilna, Dace Grīnberga, Līva Kaprāle, Mārīte Leimane, Ruta Linīte, Tatjana Nežberte, Kristīne Otersone, Kristīne Sīle, Ingrīda Sūna, Ērika Zutere

                                                                                                                                                  

Latvijas Tekstilmākslas asociācija ir profesionālu mākslinieku apvienība, kas dibināta 1994. gada aprīlī. Tekstilmākslas asociācijas pārstāvji ir dažādu paaudžu tekstilmākslinieki. Kā svarīgākais jāizceļ LTA apņemšanās sekmēt mūsdienu tekstilmākslas aktivitātes un veicināt Latvijas tekstilmākslas iekļaušanos pasaules mākslas procesos. LTA kopš dibināšanas brīža ir realizējusi vairāk kā 200 izstāžu projektus Latvijā un sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecībām ārzemēs, izveidotas izstādes daudzās valstīs: Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Krievijā, Vācijā, Beļģijā, Itālijā, Grieķijā, Norvēģijā, Ķīnā, Spānijā u.c.

                                                                                                                                                  

Izstādes kuratore:  Andra Dīriņa

Reklāmas vizuālās identitātes autore: Ruta Linīte

 

https://lr1.lsm.lv/lv/raksts/kulturas-rondo/tekstilmakslas-asociacijas-makslinieki-aicina-uz-izstadi...


https://satori.lv/event/tekstilmakslas-izstade-saknes


https://www.diena.lv/raksts/kd/kd-afisa/tekstilmakslas-izstade-_saknes_-14315718


https://www.ltm.lv/2024-04-04--tekstilm-kslas-izst-de-saknes/



LMA prof. D. Hanova recenzija. Tulkojusi Lolita Tomsone

Pieskarties saknēm... jeb par tekstiliju taktilitāti

            Es nekad vēl neesmu rakstījis par tekstilijām. Kāpēc tā? Iespējams, iemesls ir tekstilmākslas īpašā daba, tās sarežģītā materialitāte, spēja “sazināties” ar skatītāju. Glezniecības un tēlniecības radītās ķīmiskās un fizikālās, ģeometriskās barjeras tekstiltelpā ir izplūdušas, pateicoties matērijas, auduma senajai saiknei ar cilvēces dzīvi un atmiņu. Tēlotājmākslas sakralitāte kā ģēnija gara teritorija, ko konstruējis Eiropas romantisma laikmets un kas iestrēdzis vidusskolas mācību grāmatās un augstskolu lekcijās, tekstilā, diegs pa diegam, nemanāmi, bet uz tausti skaidri un nepārprotami, izirst.

Tekstila ikdienišķais, profānais, senais pašaustais oikos tiek savienots ar to pašu neaprakstāmo un intīmo māksliniecisko valodu, kurā runāt var, bet aprakstīt to nevar.  

Šeit nav runa par sižetisko pusi vai darba tehnisko izpildi. Pirmajā gadījumā tas būtu banāls apgalvojums, jo nav tādu dabas un kultūras tēmu, jomu un šķautņu, ko tekstilmākslinieki nespētu atspoguļot. Tādējādi tajā nepastāv emocionālas vai vēsturiskas robežas, nav arī ierobežojumu atsaucēm uz kādiem periodiem un novirzieniem.

Apskatot jauno izstādi “Saknes” Museum LV galerijā, mēs tam saņemam vairākas sižetiskas un kultūras liecības: foajē varam atrast variāciju par Elizabetes Tjūdores mūžīgās jaunības un skaistuma receptēm - paslēpties aiz jaunavas biezā grima un renesanses zīda un pērļu plūduma mūsdienu banālā trokšņa simbolu straumē.

Andras Dīriņas versijā audumu krokas pārtop “Kultūras slāņos” un raisa galerijā bērnišķīgu un aizliegtu vēlmi darbu “pataustīt”, glāstīt tā padziļinājumus un izvirzījumus, auduma kaskādes un to robežu malas. Te slēpjas stāsta sarežģītums. Tekstilmākslas taktilitātē, kas vienā kamolā satin formu, mediju, saturu un materiālus. Ne velti franču filozofs un mākslas analītiķis Žils Delēzs, raksturojot baroka periodu, kā galveno mākslinieciskās kustības iezīmi izvirzīja auduma kustību, plūdumu, krokas, nemitīgo formas nenotveramību stelles robežās, kas kļūst par auduma kustīguma un priekšmetiskuma avotu telpā un vēsturē kā nemateriālā telpā, kas ietver cilvēces emocijas un kolektīvo pieredzi.

Audums ar savu faktūru un krāsu daudzveidību pārsniedz klasiskās tēlotājmākslas kā vairāk vai mazāk skaidru fizikālo un ķīmisko elementu kopuma robežas.

Pirms modernās “izjaucamās” un “atceļamās”, tātad cikliskās postmediālā laikmeta mākslas parādīšanās, tekstils, pateicoties ģenēzes loģikai, spēja mainīties, izjaukt naratīvu un emocionālās konstrukcijas un, bieži vien atšķirīgā veidā, no jauna radīt kultūras naratīvu. To labi apzinājās jau senie grieķi, kas mitoloģiskās kaislības un traģēdijas, līdzjūtību un žēlsirdību, dusmas un viltu cits citam pārstāstīja ar tekstiliju, kā sava veida mainīgas struktūras, starpniecību - laulības uzticības simbols Penelope, Itakas karaliene, audeklā ierakstīja savas skumjas un smēlās pacietību, aužot līķautu sava zaudētā vīra izvārgušajam tēvam. Līķauts kā process palīdzēja saglabāt dzīvas atmiņas par nomaldījušos, viltīgo valdnieku. Bēdas un radīšana, viltība un laika ritējums, ar ko var manipulēt, daļēji iznīcinot audumu – šādas kategorijas cilvēka kultūras vēsturē rada īpašu tekstila pasauli. Tekstils kā dekorācija, kā mēbele un statusa, varas un pakļaušanās, pazemības un protesta simbols ir pārtapis aizliegtā karogā vai triumfālos audeklos, par baiļu dāvanu diktatoram vai par ieslodzītas sievietes tēlu vīriešu kontrolētajos bīdermeijera rāmjos.

               Visām šīm tekstilmākslas sejām bija un joprojām ir spēja uzsūkt sevī laikmetus, periodus, ideoloģijas un rituālās prakses, tātad arī nozīmes, kuras mēs aužam mēs paši – cilvēks, kā apgalvo cits pētnieks, amerikāņu antropologs Klifords Gīrcs, ir pielīdzināms zirneklim, kas no sava ķermeņa pasaules, ķermeņa idejas pin jēgu tīklu. Pat putekļi un smakas, ārējās ietekmes kategorijas uz tekstildarbu, kļūst nevis par draudu, bet gan par gobelēna mākslinieciskās telpas un daudzo variāciju, žanru un materiālu paplašinājumu: tā izstādē tradicionālās formas un materiāli tiek pretstatīti priekšmetiem un materiāliem, kas savstarpējās attiecībās veido mūsdienu postindustriālās, globālās sabiedrības vientulības, sāpju un nāves nospiedumus: narkotikas un indīgie augi zīdainā ietērpā papildina cilvēka ķermeņa sabrukuma ainu un čukst par cilvēka mirstības šausmām, ko no mums reklāma paslēpj izlietoto intravenozo injekciju sistēmu straumē, izšāvusi neskaitāmas šļirču adatas (Kristīne Sīle un Sandra Dzilna).  

               Vēl viens ļoti svarīgs izstādes elements ir pati darbu kombinācija, secība, kaimiņattiecības, sava veida telpiskais fons skatītāja pastāvīgai emocionālai apmaiņai ar tekstilmākslu: līdzās materiāla un formas agresijai darbos ar jauniem vai netradicionāliem materiāliem, piemēram, ornamentiem no metāla skavām ar maizes derīguma termiņiem (Ingrīda Sūna), ir aizkustinošs klasiskais gobelēns “Vecmāmiņas audums” (Jānis Bankovičs), kādus joprojām var nejauši sastapt uz vasarnīcu sienām vai mazo bibliotēku gaiteņos provinces pilsētās. Forma ir formalitāšu spēlei un to atcelšanai pakārtota kategorija - tradicionālā stellēm raksturīgā ģeometrija jau sen ir aizsūtīta uz darbnīcas bēniņiem, atbrīvojot  vietu vizuālām alūzijām par "Gadalaiku" tēmu - pavasara tēlam, kura vilnas matu cirtās iepinies pirmais pavasara nerātnis – Zefīrs (Līva Kaprāle), kas lidinās virs mīlnieku galvām aizliegumu un noslēpumu izmocītā Čaikovska operas intermedijā. Baroks un Latvijas pagastu tradicionālie dūraiņu raksti atbalsojas Latīņamerikas paklāju sulīgajās un asajās kontūras, pasargājot gan no aukstuma, gan no kaislībām fovistiskās krāsu sadursmēs bez ēnām un pārejām. Miniatūrajām formām līdzās atrodas divi melni un dziļi cilvēku silueti, kas šķiet kā nokāpuši no 70. gadu teātra skatuves (Ruta Linīte).

Nekad neesmu rakstījis recenziju par tekstilu, taču arī tagad man ir bijis grūti pārvarēt vēlmi pieskarties vienkāršai un netveramai tekstilmākslas elementu, apjomu un formu savienībai, kas spēj mainīt cilvēka tēlu un ļaut viņam piedalīties spēlē, kas ir tik pat gara kā cilvēces vēsture. Viltnieks Odisejs, kamēr viņa sieva izauda vientulību un cerību, slēpa savu būtību, pēc ilgiem klejojumiem klausīdamies stāstā par savu ceļojumu. Tiek apgalvots, ka tā aizsākās vēsture un literatūra, mūsu kultūras atmiņas saknes.

 



Matériaux attachés


Darba laiks Lieldienās


Matériaux attachés


Kora performance "Kas es esmu?"

28.marts

Radošais eksperiments – kora performance "Kas es esmu?", kuras laikā pirmo reizi tiks atskaņota dziesma "Who am I" kora apdarē, lai skartu jautājumu par atsvešinātības tēmu mūsdienās, ko izraisījušas gan ārpolitikas, gan cilvēka individuālās problēmas šīs jaunās dekādes laikā. Performances dalībnieki pārstāv Mārupes novada jaukto kori "MASKA", kā arī jauniešu kori “Kamēr”. Dziesmas autortiesības pieder grupai “Būtne”; autori – Dace Mangulsone un Laura Tuča.

Piedalās:

Dace Mangulsone

Laura Tuča

Aiva Streļča

Elza Circene

Emīls Dālderis

Guntars Poplavskis

Alise Meļko

  

Performance vakara gaitā notiks 2 reizes – plkst 18:30 un 19:00

Riga Last Thursdays ietvaros - Ieeja bez maksas. 




Matériaux attachés


Annas Afanasjevas meistarklase “Uzzīmē savu mājdzīvnieku”.

22. marts

Meistarklase “ Uzzīmē savu mājdzīvnieku”.

Triju stundu laikā jums taps monohroms dzīvnieka zīmējums ar pasteli. Māksliniece Anna Afanasjeva palīdzēs realizēt jūsu ieceri, tāpēc iepriekšējā pieredze zīmēšanā nav nepieciešama, var piedalīties arī bērni no 10 gadu vecuma. Līdzi jābūt labi uzlādētam telefonam un labas izšķirtspējas vairākām attēlojamā dzīvnieka fotogrāfijām. Klātienē būs pieejami attēli, ko varēs arī izmantot zīmējuma tapšanai.

 

Meistarklases ilgums: 3h

Laiks: 17:30 – 21:00

Cena: 20 EUR (visi materiāli tiek iekļauti cenā)

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pieteikt savu dalību. Paralēli varēsiet aplūkot izstādi “Drīz pavasaris?” 2 stāvos. Iepriekšējā pieredze nav nepieciešama. Pasākums notiek latviešu un krievu valodā.




Matériaux attachés


ARTEFACTUM - практикум исцеляющего высказывания и самовыражения через искусство.

ARTEFACTUM - практикум исцеляющего высказывания и самовыражения через искусство.

Длительность практикума 2 месяца, 6 встреч раз в неделю и две последние встречи 14 и 16 мая.

По окончании практикума, арт-объекты участников будут представлены в выставочном зале Museum LV un Grata JJ, в центре Риги.

Сайт: museumlv.com

ARTEFACTUM - совместный проект Wedensky School и Museum LV un Grata JJ, в котором люди, не являющиеся художниками, создают совместное высказывание, арт-объект (артефакт) под руководством психолога, профессиональных художников и искусствоведов.

ARTEFACTUM включает в себя лекции о различных видах искусства, арт-практикумы и мастер-классы.

Программа состоит из 8 встреч, за время которых участники проходят полное погружение в мир своей души через искусство, находят внутренний свет и творческий ресурс, осознают свое место и роль в этом мире и текущей реальности.

В процессе занятий участники, не являясь профессиональными художниками, создадут профессиональное произведение искусства, настоящее и глубокое высказывание в мире искусства.

Готовый арт-проект будет представлен в выставочном зале Museum LV un Grata JJ, в Риге.

Сайт: museumlv.com

РЕГИСТРАЦИЯ:

По ссылке https://wedensky.com/application

Так же с вопросами и для записи обращайтесь:

+972 526 480 401 (WhatsApp/Telegram)

ОРГАНИЗАТОРЫ

Museum LV un Grata JJ https://museumlv.com/

Wedensky School https://wedensky.com/

СТОИМОСТЬ УЧАСТИЯ:

105 евро в месяц, при оплате до 20 марта

120 евро в месяц при оплате после 20 марта

ПРОГРАММА КУРСА:

ВСТРЕЧА ПЕРВАЯ - 4 апреля, в 19.00

- Знакомство. Введение правил работы группы.

- Формирование запроса, обсуждение целей и задач проекта.

- АРТ практикум по созданию психологически безопасного пространства.

- Подведение итогов. Обратная связь.

- Участники получают творческие задания для подготовки к следующей встрече.

ВСТРЕЧА ВТОРАЯ - 11 апреля, в 19.00.

- Лекторий - “Основы истории искусства - Символизм” (часть 1). Лекцию читает знаменитый в своих кругах культуролог Julija Osipova. (https://www.facebook.com/julija.osipova/)

- Разбор домашних заданий.

- Практикум “Телесно-цветовая музыкальная “Я” концепция”.

- Подведение итогов. Обратная связь.

- Участники получают творческие задания для подготовки к следующей встрече.

ВСТРЕЧА ТРЕТЬЯ - 18 апреля, в 19.00

- АРТ- практикум “Мой лик” .

- Рефлексия.Подведение итогов. Обратная связь.

- Участники получают задания на дом.

ВТРЕЧА ЧЕТВЕРТАЯ - 25 апреля, в 19.00.

- Лекторий - “Основы истории искусства - О влиянии цвета, света и композиции в работах художников разных периодов. ” (часть 2). Лекцию читает культуролог Julija Osipova.

- Разбор домашних заданий.

- “Звучание души” - диалог с миром, коллаж и создание глубинных текстов.

- Рефлексия. Подведение итогов, обратная связь.

- Участники получают творческие задания для самостоятельной работы.

ВСТРЕЧА ПЯТАЯ - 2 мая, в 19.00

- Лекторий. “Высказывание через искусство - Ансельм Кифер” (Anselm Kiefer). Лекцию читает культуролог Dasha Samarina, https://www.facebook.com/dasha.samarina/.

- АРТ - практикум по создание персональных арт-объектов.

- Рефлексия. Подведение итогов, обратная связь.

- Участники получают творческие задания для самостоятельной работы.

ВСТРЕЧА ШЕСТАЯ - 9 мая, в 19.00

- Лекторий. “Перформанс, как способ высказывания.Проекты Марины Абрамович”. Лекцию читает культуролог Dasha Samarina,

- Практикум по созданию и проживанию персонального перформанса.

- Рефлексия. Подведение итогов, обратная связь.

- Участники получают творческие задания для самостоятельной работы.

ВСТРЕЧА СЕДЬМАЯ - 14 мая, в 19.00

- Мастерская по разработке концепции АРТ объекта.

- Рефлексия. Подведение итогов, обратная связь.

ВСТРЕЧА ВОСЬМАЯ - 16 мая, в 19.00

Мастерская по воплощению концепции на практике. Создание АРТ объекта как важного высказывания к миру.

- Рефлексия. Подведение итогов всего проекта, обратная связь.

Общественное Мероприятие, где планируется

презентация проекта в выставочном пространстве Museum LV un Grata JJ, состоится в первых числах июня, дата уточняется.

Организаторы:

Museum LV un Grata JJ https://museumlv.com/

Wedensky School https://wedensky.com/

 


Matériaux attachés


Lauras Tučas pasteļu meistarklase 7.martā

7.marts -

Cien. galerijas MuseumLV un kultūras centra Grata JJ draugi un kolēģi!

Izstādes “Drīz pavasaris?” ietvaros aicinām uz Lauras Tučas pasteļu meistarklasi 7.martā plkst 18:00 galerijā MuseumLV (Andreja Pumpura iela 2).

Pavadīsim siltu vakaru, daloties atmiņās par ģimenes svētkiem, draugiem, ceļojumiem un citiem jaukiem notikumiem, kurus gribēsiet iemūžināt skaistā pasteļkrītiņu tehnikā. Lūgums būs sagatavot kādu bildi vai nu telefonā vai uz foto kartītes. Ja tomēr iedvesma līdz pasākumam neatnāk, māksliniece būs sagatavojusi dažus attēlus, kurus varēs uzzīmēt.

Meistarklases ilgums: 2h

Laiks: 18:00 – 20:00

Cena: 20 EUR (visi materiāli tiek iekļauti cenā)

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūgums iepriekš pieteikt savu dalību. Paralēli varēsiet aplūkot izstādi “’Drīz pavasaris?” 2 stāvos. Iepriekšējā pieredze nav nepieciešama. Pasākums notiek latviešu, krievu valodā un angļu valodā.

Ar cieņu,

MuseumLV


 

The number of places is limited, so please register your participation in advance. At the same time, you will be able to see the exhibition "Spring soon?" on 2 floors. No previous experience is required. The event is held in Latvian, English and Russian.

 

Respectfully,

MuseumLV

 


Matériaux attachés


Leonīda Filatova lugas “Par Fedotu Strēlnieku, drosmīgu biedru” teātra lasījums. Piedalās Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra aktieri

Leonīda Filatova lugas “Par Fedotu Strēlnieku, drosmīgu biedru” teātra lasījums. Piedalās Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra aktieri Kad tu pēdējo reizi bezrūpīgi smējies? Kad tu biji bēdīgs un laimīgs vienlaikus? Kad jūs sēdējāt tik tuvu aktieriem, ka varējāt viņiem nodot glāzi un kopā ar viņiem nolasīt kādu rindiņu? Mēs nolēmām jums sniegt šo iespēju un uzaicinājām trīs brīnišķīgus Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra aktierus - Tatjanu Lukašenkovu, Jevgeņiju Čerkesu un Anatoliju Fečinu ar Vladimira Tuzova muzikālo pavadījumu. Kopā ar jums viņi pa lomām lasīs Leonīda Filatova lugu “Par Fedotu Strēlnieku, drosmīgu jaunekli”. Trešdien, 13. martā, 19:00 galerijā MuseumLV ieejam pavasara laba garastāvokļa plūdumā! Dalības maksa - 20 eiro Cenā iekļauta vīna glāze Izrādes ilgums -1,5 stundas Biļetes saitē vai galerijā. Mūsu zālē ir tikai 30 vietas. Radošā laboratorija MuseumLV


Matériaux attachés


Performance "Dzīvais intelekts VS AI. Domu dzeja un AI reālās iespējas"

“Riga Last Thursdays” ietvaros galerijā MuseumLV
29.02. notika performance "Dzīvais intelekts VS AI. Domu dzeja un AI reālās iespējas".

Kur: Galerijā MuseumLV kultūras centrā Grata JJ 
Kad: 29.02. plkst 18:00 - 20:00


Performance "Dzīvais intelekts VS AI. Domu dzeja un AI reālās iespējas". 

Starp bilingvālās lasīšanas dalībniekiem:

Milena Makarova - dzejniece, tulkotāja, dzejas krājuma «Jaunā mitoloģija» autore. Latviešu dzejas mūsdienu klasiķes Amandas Aizpurietes dzejoļi Milēnas Makarovas tulkojumā.

Rita Troškina - žurnāliste, projekta «Zaļā lampa» vadītāja, dzejniece, dzejas krājuma «Luno Momento» autore. 

Performance – pētniecība.

Dzīvais intelekts VS AI. Domu dzeja un AI reālās iespējas. Vakara gaitā uzveduma dalībnieki mākslīgajam intelektam lasīs mūsdienu latviešu autoru dzejoļus. AI, savukārt, pārtulko dzīvo balsi tekstā un uz lielā ekrāna izveido attēlu, pamatojoties uz šī teksta interpretāciju, un pēc tam stāsta savu versiju.

Kā daļu no aktuālās izstādes “Drīz pavasaris?” (15.02. - 30.03.), kuru iecerējām kā klasiskās mākslas radošu ideju koncentrātu, notiks performances pētījums - “Dzīvais intelekts VS AI. Domu dzeja un AI reālās iespējas”. Esošā izstāde iepazīstina ar MuseumLV galerijas kolekciju - slavenu latviešu mākslinieku darbiem, kuru personālizstādes galerijā tika rīkotas 7 gadus.

Laikā no februāra līdz martam galerijā MuseumLV  notiek:

1. meistarklases eļļas glezniecībā, akvarelī, pasteļzīmēšanā, portreta zīmēšanā;

2. Leonīda Filatova lugas “Par Fedotu Strēlnieku, drosmīgu biedru” teātra lasījums ar Rīgas Čehova teātra aktieru piedalīšanos - Jevgeņijs Čerkess, Anatolijs Fečins un Tatjana Lukašenkova;

3. Grāmatu prezentācijas;

4. Radošais eksperiments – kora performance "Kas es esmu?" kuras laikā pirmo reizi tiks atskaņota dziesma "Who am I" kora apdarē, lai skartu jautājumu par atsvešinātības tēmu mūsdienās, ko izraisījušas gan ārpolitikas, gan cilvēka individuālās problēmas šīs jaunās dekādes laikā. Daži no performances dalībniekiem ir no Mārupes novada jauktā kora MASKA, kuri izcīnīja uzvaru starptautiskā kormūzikas festivāla “City of Derry International Choir Festival” Ziemeļīrijā starptautiskajā koru konkursā;

5. Pašu radošais izgudrojums - performance - izpēte.

"Performance "Dzīvais intelekts VS AI. Domu dzeja un AI reālās iespējas"".


Ieeja bez maksas

Ar cieņu,
MuseumLV

https://www.diena.lv/raksts/kd/kd-afisa/performance-_dzivais-intelekts-vs-ai.-domu-dzeja-un-ai-reala...


Matériaux attachés